Öğrenciler tırmanışa geçti

15 Nisan 2019 / Pazartesi 18:41:20 | SPOR |

İnegöl Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinin startını Okullar Arası Spor Tırmanış Yarışması ile verdi. İlk ve ortaokul düzeyindeki okullardan toplam 155 sporcunun katıldığı yarışmada, minikler tırmanış duvarında büyük mücadele verdi.

20 OKUL KATILIM SAĞLADI

İnegöl Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinin startını verdi. 23 Nisan etkinlikleri kapsamında geçen yıl ilk kez düzenlenen Okullar Arası Spor Tırmanış Yarışmasının ikincisi bugün gerçekleştirildi. İlkokul ve ortaokul düzeyindeki okullardan 155 sporcunun katıldığı yarışmalar, büyük heyecana sahne oldu. İnegöl Belediye Spor Salonunda sabah başlayan spor tırmanış yarışması, 14.00’da son buldu.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İnegöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen yarışmaya, Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) Spor Tırmanış Türkiye Sorumlusu Nazif Makas da davet üzerine katılım gösterdi. Yarışmaya; Müşerref-Muzaffer Samda İlkokulu ve Ortaokulu, Altın Nesil Okulları, Gazipaşa Ortaokulu, Vehbi Koç İlkokulu, Nuri Pakdil Ortaokulu, Cemil Sönmez İlkokulu, İshakpaşa İlkokulu, Kaşıkçıoğlu Orataokulu, Altıeylül Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, İstaş Kentaş Ortaokulu, Alanyurt Kocatepe Ortaokulu, Hacer Salih Yıldız İlkokulu, 100.yıl İlkokulu, İ.M.K.B Anadolu İ.H.L, Ömer Osman Çağlayan Meslek Lisesi, Anadolu İ.H.L, Abdurrahman Öztarhan Anadolu lisesi, Turgutalp Anadolu Lisesi, Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi olmak üzere 20 okul katıldı. Toplamda 14 kupa ve 28 madalya, müsabakalar sonucu sahiplerini buldu.

 

TIRMANIŞ DUVARI, ÇOCUKLARIN DOĞAYLA BULUŞMASINI SAĞLAYAN İLK ADIM

Yarışmaların sona ermesinin ardından, salonda ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül törenine Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa da katılarak sporcularla bir araya geldi. Minik sporculara kupa ve madalyalarını takdim eden Kocaağa, Okullar Arası Spor Tırmanış Yarışmasına ilişkin bir açıklama da yaptı. İnegöl Belediyesi olarak İnegöl’ün tabiat güzelliklerini ortaya çıkartmak ve doğa sporlarında ilçemizi öncü merkezlerden biri haline getirme hedefiyle çalışmalarına dur durak demeden devam ettiklerini kaydeden Kocaağa, “İşte bunun en güzel örneklerinden biri de Çocuk Spor Tırmanışı. Belediyespor salonumuzda oluşturduğumuz spor tırmanış duvarı gerçekten kendi alanında örnek bir çalışma. Belediyespor salonu içerisinde oluşturduğumuz tırmanış duvarı çocuklarımızın doğa ile tanışmaları için ilk adım oluyor. Burada ücretsiz olarak çocuklarımıza eğitim veriyoruz. Bu çocuklarımız kendi başlarına lider tırmanışı yapabiliyorlar. Hem bu salondaki spor tırmanış duvarına hem de dışarıda kaya tırmanışında bulunabiliyorlar. Bu vesile ile tüm çocuklarımızı belediyemizin sağladığı bu imkandan, bu spordan faydalanmaya bekliyoruz” dedi.

 

 

  Sıradaki Haber: Gümüşhane’de üzüldük
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)