Muhtarlar Sıkıntılarını UEDAŞ Müdürüne Anlattı

09 Mart 2012 / Cuma | GÜNCEL |

UEDAŞ"la ilgili son 1 aydır İnegöl Kaymakamlığına gelen yazılı şikâyet dilekçelerini değerlendiren Kaymakam Aziz İnci, Kaymakamlık makamında gönderilen dilekçelerin bir örneğini Bursa Valiliğine gönderirken, yaşanan sıkıntıların çözülmesi için de konuya el attı. Kaymakam Aziz İnci, dün Kütüphane toplantı salonunda İnegöl"deki muhtarlar ve UEDAŞ Müdürü Muharrem Alıç ile bir toplantı düzenleyerek muhtarların UEDAŞ"la ilgili sıkıntılarını birinci ağızdan UEDAŞ Müdürüne anlatmaları sağlandı.

 

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Kaymakam Aziz İnci; son 2-3 yıldan beri eski TEDAŞ, yeni adı UEDAŞ"la ilgili bazı yakınmaların yoğun bir şekilde taleplerin sürekli olarak görüldüğünü söyledi. Bu talep ve şikâyetlerin kendilerine de yansıdığını anlatan Kaymakam İnci; "Hem sözlü, hem de yazılı olarak da bu şikâyetler bize geldi. En son muhtarlarımızın son bir ay içerisinde bize yoğun bir şekilde yazılı olarak talep ve şikâyetleri geldi, biz de bunları il makamına, Valiliğe ve UEDAŞ Bölge Müdürlüğüne ilettik. Sağ olsunlar bu konuda son zamanlarda UEDAŞ"ın daha yakın bir ilgisini görüyoruz. Bizim bu talep ve şikâyetlerimizi de Valimiz Bakanımıza iletmişti. Sayın Bakanımız da geçen hafta Bursa"ya geldiğinde bu konularla alakalı açıklamalarda bulundu ve UEDAŞ"ı da uyardı" dedi.

 

UEDAŞ"la ilgili sıkıntıların başında; UEDAŞ"a bağlı bütün kurum veya çalışanların vatandaşın telefonlarına, yazılı veya sözlü taleplerine cevap vermemesi olduğunu anlatan Aziz İnci; "Vatandaşlarımızın en büyük sıkıntısı, UEDAŞ"a ulaşamıyoruz, telefonlara çıkmıyorlar, taleplerimize cevap verilmiyor şeklindeydi. Burada da bu konular konuşuluyor. Vatandaşlarımız ya da muhtarlarımız UEDAŞ"a nasıl ulaşacak, ne kadar zamanda yardım veya cevap alacak, yazılı şikâyette bulunursa cevabını ne zaman alacak ve yapılan çalışmalarla alakalı da açıklamalar var. Bunlardan bir tanesi tabi bizim ilçemizde ve bölgemizde, hatta Türkiye genelinde de doğalgaz"ın bu yıl Türkiye"ye girişinden ve tüketimin fazlalığından kaynaklanan bir sıkıntı var. Bundan dolayı da elektrik üretiminde bir sıkıntı var. Bir de kışın ağır geçmesi nedeni ile yaşanan arızalar var. Bu gün bunlardan bahsedilecek" diye konuştu.

 

UEDAŞ"la ilgili en önemli konulardan birinin de, evlerin içerisinde bulunan sayaçlar olduğunu dile getiren İnci, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Evlerin içerisinde bulunan sayaçların evlerin dışına alınması konusu büyük önem taşıyor. Böyle bir çalışma var, ancak iki farklı sıkıntıyla karşılaşılıyor. Biri; UEDAŞ"ın yetkilisi evde kimse olmadığı zaman faturayı yazamıyor. Ya da evde bir kadın yalnız olduğu zaman kapıyı açmak istemiyor. Kaldı ki bazı evlerde sayaçlar evin iç kısımlarında, hatta yatak odasında olan bile var. Dolayısıyla hiç kimse bilmediği, tanımadığı bir insanı bir de bu kadar olumsuzluk yaşanırken evinin içine kadar almaz, ayrıca bu konu bir güvenlik zafiyeti de oluşturuyor. Burada hem UEDAŞ"ın rahat çalışmasını sağlamak, hem de insanların şikâyetlerini önlemek için sayaçlar dışarı alınacak. Sayaçların dışarı alınmasının da bir maliyeti var, bu rakama 150-200 TL deniyor. Ben konuyu UEDAŞ müdürümüzle görüştüm, kesinlikle bir suiistimal olmasın, bu çalışma 50-60 TL"yi geçmez diyor."

 

Kaymakam Aziz İnci"nin konuşmasının ardından toplantı, muhtarlar ve UEDAŞ Müdürü Muharrem Alıç"ın karşılıklı soru cevapları ile devam etti. İl Özel İdare yetkilileri de toplantıda sorulan soruları ve sıkıntıları detayları ile not etti.

  Sıradaki Haber: 2. Etap TOKİ Son Aşamada
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)