Mesudiye’de Kuran ziyafeti

22 Mayıs 2019 / Çarşamba 11:26:07 | İNANÇ |

İnegöl Belediyesi’nin ramazan ayı boyunca 8 gece gerçekleştireceği Kuran-ı Kerim tilaveti ve teravih namazı programları, Pazartesi akşamı Mesudiye Yeni Camide Hafız Mustafa Özyılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

KURAN-I KERİM OKUMA YARIŞMASI TÜRKİYE 1’İNCİSİ

İnegöl Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerife özel etkinlikler kapsamında teravih programlarıyla ilçe halkını buluşturuyor. Geçmiş yıllarda da düzenlenen teravih programları kapsamında; ramazan ayı boyunca 8 farklı camide Kuran-ı Kerim okuma yarışmasında dereceler elde etmiş hafızlar, İnegöllüler için Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirip teravih namazı kıldırıyor.

İlk teravih namazının kılındığı 5 Mayıs Pazar akşamı İshakpaşa Camisinde startı verilen teravih programları, bu programla birlikte her hafta Pazartesi ve Cuma günleri olmak üzere hafta iki gece şeklinde gerçekleştiriliyor. Pazartesi akşamı ise Kuran-ı Kerim Okuma Yarışması Türkiye 1’incisi Mustafa Özyılmaz İnegöllülerle bir araya geldi.

OSMANLI ŞERBETİ İKRAM EDİLDİ

Belediye Başkanı Alper Taban ile Başkan Yardımcıları Rıdvan Kocaağa, Fevzi Dülger, Oğuzhan Uslu, AK Partili yöneticiler ve meclis üyelerinin de hazır bulunduğu teravih programında, Hafız Mustafa Özyılmaz Kuran-ı Kerim tilaveti ve seslendirdiği kasidelerle gönülleri mest etti. Teravih namazı sonrası vatandaşlara cami bahçesinde Osmanlı Şerbeti ikramı da yapıldı. Namaz sonrası Başkan Taban, cemaatle birlikte oturup çay eşliğinde sohbet etti.

  Sıradaki Haber: Gönülleri Mest Etti
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
BURCU
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
ŞAFAK
Telefon: