Malzemeler Devlet Hastanesi’ne kaldı

30 Temmuz 2019 / Salı 18:32:03 | SAĞLIK |

Bursa Şehir Hastanesi’nin hasta kabulüne başlaması ile birlikte kapatılan hastanelerin malzeme ve gereçleri İnegöl Devlet Hastanesine getiriliyor.

 

Bursa’da bünyesinde 6 hastaneyi barındıran 1355 yataklı Şehir Hastanesi, 16 Temmuz’da açıldı. Şehir hastanesinin hasta kabulüne başlaması sebebiyle, şehir merkezindeki Muradiye Devlet Hastanesi, Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Zübeyde Hanım Doğumevi Hastanesi ve Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi kapatılarak yeni hastaneye taşındı.

Kapatılan hastanelerin malzeme ve gereçleri ise ihtiyaca göre kentte bulunan hastanelere dağıtılıyor. İnegöl Devlet Hastanesine de hastanelerden malzeme gönderildiği öğrenildi.

Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, “Deprem yönetmeliğine uygun olmadığı için haklarında riskli yapı raporu bulunan Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesi ile Zübeyde Hanım Doğumevi Hastanesi taşınacak. Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi ile Bursa Devlet Hastanesi yapılacak modernizasyon çalışmalarıyla 250 yataklı butik bir hastane şeklinde hizmete devam edecek.” dedi.

Nilüfer Doğanköy Mahallesi'nde 745 bin 365 metrekare alanda yapılan Şehir Hastanesi, 6 farklı hastaneyi bünyesinde bulunduruyor.

  Sıradaki Haber: Yanık ünitesi açılıyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
DÜZENLİ
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
ÇİĞDEM
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-01:00
ALANYURT
Telefon: