Kosova Koleji’nde Kızılay Haftası

19 Kasım 2019 / Salı 12:03:36 | EĞİTİM |

Kızılay Haftası’nda Özel Devrim Kosova Koleji’nde,İnegöl Diş Hastanesi’nden gelen görevliler İlknur Özyücel ve Ulvi Karadayı ilkokul kademesindeki öğrencilere “akılda kalıcı” bir sunum yaptılar.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

KIZILAY ÇOK ÖNEMLİ BİR KURUM

Kızılay’ın ülkemizde ne kadar önemli bir kurum olduğunun farkında olan Kosova Eğitim Kurumları yönetici ve öğretmenleri, ilkokul sınıflarının da bu farkındalığa sahip olması gerektiğini düşünerek etkili bir sunum yapmak istediler.

Özel Devrim Kosova İlkokulu müdürü İbrahim ERGİN “Kızılay’ın ülkemizdeki tarihi çok eskidir. Bu tarihten, onların yaptığı fedakarlıklardan öğrencilerin haberi olması gerektiğini düşünüyoruz. Gönüllülüğün, yardımseverliğin, milli birliğin ve insanlığın gerçekte ne olduğuna dair yapılan bir sunum öğrencilerin duyarlılığını geliştirecek ve Kızılay tarihini de öğretmiş olacaktır” diyerek Kızılay’ın tarihine ve ülkedeki rolüne vurgu yaptı.

Öğrencilerin yaş seviyesine uygun olan sunum, Kızılay’ın müdahalede bulunduğu olayların onların günlük hayatlarının bir parçası olabileceği hedefini öğrencilere kazandırdı. Yapılan konuşmalara doğru sorular sorarak katılan öğrenciler ve izledikleri “Kızılay Çizgi Filmi”nin amacını doğru değerlendirerek bilinçli bir şekilde sunumu sonlandırdılar.

 

  Sıradaki Haber: Korsan araçlar bağlandı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)