Kosova Fen Lisesi’nden Emniyete ziyaret

15 Nisan 2019 / Pazartesi 10:33:03 | EĞİTİM |

10 Nisan Polis Günü münasebetiyle Özel Devrim Kosova Fen Lisesi öğrencileri İnegöl ilçe emniyet müdürlüğüne ziyarette bulundular.

POLİSLERLE SOHBET ETTİLER

Görsel sanatlar öğretmeni Serkan Göçer eşliğinde yapılan ziyarette, samimi ve güzel anlar yaşandı. Polis memurları toplumun huzuru, güvenliği ve asayişiyle ilgili öğrencileri bilgilendirirken toplumlar için polisin ehemmiyetinden bahsettiler. Öğrenciler polis memurlarına ve emniyet müdürüne meslekleri ve yaşadıkları sıkıntılara yönelik  sorular yönelterek polislik mesleğiyle alakalı ayrıntılı bilgiler edindiler.

“BEN DE POLİS BABASIYIM”

Özel Devrim Kosova Fen Lisesi müdürü Erol Baştürk: “Polis babası olarak gecesini gündüzüne katarak çalışan fedakar polislerimizin 10 Nisan Polis Gününü kutlar,vatan için canlarını seve seve fada eden şehitlerimizi bu vesile ile rahmetle anar,yakınlarına sabırlar dilerim.Bizim okulumuzda değerler eğitimi her şeydir. Herkesin polisi kendi vicdanıdır felsefesiyle hareket etmekteyiz. Öğrencilere her ay farklı kategorilerde manevi değerleri kapsayan enler çalışması yürütmekteyiz. Adalet, vicdan, sorumluluk, insanlık, yardımlaşma ve çalışkanlık gibi vasıfları kapsayan çalışmaların  polislik mesleğiyle de birebir örtüştüğünü görmekteyiz. Bu ziyaretin  öğrenciler için ne kadar önem arz ettiğini bir kez daha görmüş olduk .Öğrencilerimizle yakından ilgilenen İnegöl İlçe Emniyet Müdürümüz Ramiz Erçetin’e özellikle teşekkür ederim” dedi.

  Sıradaki Haber: İNEMATO 12 yıldır sürüyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)