Korona tedbirli fuar

05 Ekim 2020 / Pazartesi 15:17:13 | EKONOMİ |

5-10 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan 44. MODEF Expo İnegöl Mobilya Fuarının açılışı gerçekleştirildi. 182 firmanın katıldığı fuarda, mobilyacıların beklentisi yüksek. Koronavirüs tedbirlerinin yoğun bir şekilde uygulandığı fuarda, kapı girişlerinde ziyaretçilerin HES kodlarına bakılarak ateşleri ölçülüyor, maskesiz ziyaretçiler fuar alanına alınmıyor.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Bu yıl 5-10 Ekim tarihleri arasında 44. kez düzenlenecek olan MODEF EXPO, kapılarını ziyaretçilerine açtı. İlave portatif bina ile toplamda 27 bin 100 metrekare alanda 182 firmanın boy göstereceği fuarda, mobilyacıların yeni modelleri ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 

Beklentinin yüksek olduğu fuarın açılışı, koronavirüs tedbirleri kapsamında açık alanda yapıldı. Bursa ve İnegöl protokolünün katıldığı açılış, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

 

Açılışta konuşan MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Sağlık sorunlarının içerisinde hayatımıza devam etmeye çalışıyoruz. Sağlık birinci önceliğimiz ama bunun yanında ekonomik hayatımız da devam ediyor. 44. Uluslararası İnegöl Mobilya fuarımızı sağlık ve hijyen kurallarına uyarak gerçekleştiriyoruz. Fuarımızın başta İnegöl Mobilya sektörü olmak üzere şehrimize, Bursa’mıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

 

“İnegöl üretmeye devam ediyor” diyen Belediye Başkanı Alper Taban ise “Salgın dolayısıyla tedbirler içerisinde fuarımızı gerçekleştiriyoruz. Güzel hazırlıklar yapıldı. Mobilyacılarımıza teşekkür ediyorum. Bugüne kadar ortaya koydukları ürünlerle, vizyonla, görselle, ürettikleri katma değerli ürünlerle şehrimizin bugüne gelmesine katkı sağladılar. İnegöl bundan sonra da daha güzelleri ortaya koymak üzere çalışmaya devam edecektir. İnegöl; ülkemizin ve dünyanın mobilyada başkenti olmak için çalışmalarını sürdürecek” dedi.

 

 

Tüm katılımcılara bol ve bereketli kazançlar dileyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Hem ülke hem de dünya olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Buna rağmen mobilyacı kardeşlerimizin gayretlerine şahitlik ediyoruz. Ortaya koydukları fuardan dolayı tüm sektör temsilcilerimizi, paydaşları tebrik ediyorum. Hayat hepimiz için devam ediyor. Her ne kadar durağan bir süreç geçilse de bu fuar İnegöl açısından ciddi bir artı oluşturacaktır. Fuar alanına bakınca eski hali aklıma geliyor. Bu, Hikmet Şahin başkanımızın ufkudur, vizyonudur. Fuar alanımız yetmediği için portatif alan da oluşturuluyor. Tüm katılımcılarımıza bol ve bereketli kazançlar diliyorum” diye konuştu.

 

 

İnegöl’ün ticaretiyle örnek olduğunun altını çizen Bursa Valisi Yakup Canbolat ise “Her yıl dış ticaret fazlası vererek diğer şehirler için model olan ilçemiz, 1,5 milyar dolar dış ticaret hacmi ile bu noktada örnek şehir konumundadır. Tüm olumsuzluklara rağmen İnegöl’de mobilya seyri güzel gidiyor. İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası ve İnegöl Belediyesi gayretleriyle düzenlenen MODEF Fuarları bereketi ile ülkemize gerekli katkıyı sunmaktadır.”

 

“Binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyle hatırı sayılı işbirliklerine vesile oluyor. Alanın da satanın da memnun ayrıldığı fuarımızın sektörün tüm temsilcilerine hayırlı kazançlar getirmesini diliyorum. Pandemi sürecinde ülkemizin iyi bir sınav veriyor olması bu yılki fuara katılım noktasında sıkıntı olmadığını görüyoruz. Bu başarıda imzası olan ve bu yıl fuarımıza stant açan tüm firmalarımıza başarılar diliyorum. Fuarımızı ziyaret eden yerli ve yabancı tüm vatandaşlarımızın maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat etmelerini rica ediyorum.” dedi.

 

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle fuarın açılışı yapıldı. Açılış sonrası protokol, stantları gezerek, katılımcı firmalara hayırlı olsun dileklerini iletti.

 

 

 

  Sıradaki Haber: 1 milyon dolar ihracat anlaşması
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)