Konut satışı son 5 yılın zirvesinde

19 Mayıs 2022 / Perşembe 11:29:47 | EKONOMİ |

İnegöl’de Nisan ayında satılan konut satışı rekor kırarak son 5 yılın zirvesine çıktı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Mayıs ayında satışların daha da yükseleceğini ifade eden İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı, İnegöl’de yeteri kadar konut üretilmemesi durumunda fiyatların çok daha hızlı artacağını kaydetti.

 

NİSAN’DA 366 KONUT SATILDI

Nisan Ayı satışlarıyla ilgili İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı açıklamasında şunları söyledi: “Son zamanlarda piyasaların açıldığı ciddi bir şekilde meslektaşlarımız tarafından gözlemlenmekte lakin gün geçtikçe piyasalarda üretim rakamlarının düşmesi, seçeneklerinin azalması ve yükselen fiyatlardan dolayı satış rakamları beklenenin altında olarak görülmekte yine de bu donelerin zıttına son 5 yılın en iyi Nisan ayı satış rakamına ulaşılmış durumda. TUİK verilerine göre Nisan ayı konut satış rakamları İnegöl’ümüzde 366 olarak gerçekleşti. Geçen yıl aynı ayda 284 gerçekleşmiş. Bu da geçen seneye göre ciddi bir artışla karşı karşıya olduğunu bize göstermekte.”

 

FIRSATÇILARA GÜN DOĞDU

“Mayıs ayı için beklentilerimizin daha yüksek rakamlarda olacağı yönünde. Hazırlanan destek paketi piyasa da fırsatçılara gün doğurdu. Fırsatçılar fiyat artışları yapılmasını istemekte.   Konut alacak vatandaşların ellerini çabuk tutmaları gerektiğini öneriyoruz. Ayrıca üretimin hızlı bir şekilde artmaması halinde İnegöl de ki konutların fiyatlarının çok daha hızlı artacağını düşünmekteyiz.”

  Sıradaki Haber: Bahattin Korkmaz BESOB Başkan vekili oldu
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)