KDV indirimi şart

10 Temmuz 2019 / Çarşamba 18:17:53 | EKONOMİ |

30 Haziran’da biten mobilyada KDV indirimi, sektör temsilcilerinin gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Mustafa Balcı da hükümete bir kez daha çağrı yaparak mobilyacıların KDV indiriminin devam etmesi konusundaki talebini dile getirdi.

KDV İNDİRİMİ KALICI OLMALI

Başkan Balcı, “Cumhurbaşkanımızdan, Hazine ve Maliye Bakanlığı’mızdan mobilyada iç pazarımızı canlandırmak adına KDV indiriminin yeniden gündeme alınmasını ve kalıcı hale getirilmesini talep ediyoruz” dedi.

 “MOBİLYA SEKTÖRÜNÜ BİRLİKTE BÜYÜTECEĞİZ”

Türkiye mobilya üretiminde dünyanın 14. büyük üreticisi konumunda bulunuyor. Ve yine küresel pazarda ihracat yapan ülkeler sıralamasında ise 12.sırada yer alıyor diye ifade eden Mustafa Balcı, “Ülke ekonomisinin kalkınmasında çok önemli bir role sahip olan mobilyayı, bugün 7 kıtada 179 ülkeye ihraç ediyoruz. Ancak iç pazara geldiğimizde 26 bin üreticinin yer aldığı ve 500 bin kişinin istihdam edildiği sektörümüzde, son yıllarda üretim ve ihracat hacmiartmış olmasına rağmen geçtiğimiz iki yılda gözle görülür bir daralma yaşandığı da aşikardır” dedi.

PİYASAYA CANLILIK GELMİŞTİ

“MOSDER Başkanı Mustafa Balcı, KDV’nin yüzde 18’den yüzde 8’e düşmesiyle birlikte iç pazarda ve son kullanıcı nezdinde yaşanan hareketlilik sektörümüz adına oldukça sevindiriciydi ve piyasaya da olumlu yansımalarını görmüş olduk.Ancak MOSDER olarakbu hareketliliğin devam etmesi ve sektörümüzü hep birlikte büyütebilmek adına KDV indiriminin yeniden gündeme getirilmesini ve artık kalıcı hale gelmesini istiyoruz” diyereksözlerini noktaladı.


 

 

  Sıradaki Haber: Schnıtzer’den Dünyada İlk Ve Tek
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)