Kardeşlik köprüsü

29 Mayıs 2019 / Çarşamba 17:19:22 | EKONOMİ |

MÜSİAD inegöl şubesi yetim ve ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Ağrı, Bitlis ve Şırnak’taki yetim ve yoksul çocuklara bayramlık kıyafet alındı. Çocukların yüzünü güldüren MÜSİAD, bu Ramazan ayında karşılıklı ve gösterişli iftar programları yerine, ramazanın ruhuna uygun hareket etmesiyle dikkat çekti.

MÜSİAD İnegöl Şubesi Başkanı Mehmet Döngel yaptığı açıklamada; “Ramazan acıkmak, susamak değildir. Allaha itaat ve teslimiyettir. Ramazan irade eğitimidir. Ramazan sükûnettir, rahmettir. Ramazan paylaşmaktır. Paylaşmanın ön plana çıktığı bu ayın son günlerindeyiz. Bizler MÜSİAD İnegöl şubesi olarak; dolu dolu bir ramazan geçirdik. Gerek yurt içi gerekse de yurt dışında iftar organizasyonları yaptık. Hiç şüphesiz ki bayramlar sevinçtir, mutluluktur ve huzurdur. Çocuklarımız bayrama mutlu, sevinçli ve huzurlu girsinler diye Türkiye’nin birçok bölgesinde yetim ve yoksul çocuklarımıza bayramlık kıyafet aldık.”

 

“Nitekim Ağrı ve Bitlis’te Yönetim kurlu üyelerimiz İlhan Tatlı ve Cemil Derman, Cizre ve Şırnak bölgesinde önceki dönem MÜSİAD İnegöl Şube başkanımız Halil Malkaç ve yönetim kurulu üyemiz İlhan Tatlı’yı görevlendirerek, kardeşlik köprüsü adı altında çok sayıda yetim ve yoksul çocuğumuza bayramlık kıyafet aldık. Kıyafetlerin dağıtımına MÜSİAD Genel Merkez Yerel Üst Kurul Başkanı Ahmet Şekerli ve MÜSİAD Şırnak Şube Başkanı Yusuf Bilin’de hazır bulundular. Unutmayalım ki; sizin gitmediğiniz yer size ait değildir. Sizin sahip çıkmadığınızı başkası sahip çıkar. Sonrada şikayet etme hakkımız olmaz.”

 

“Bizler MÜSİAD ailesi olarak; yemeğimizi, ekmeğimizi, aşımızı paylaştık. Çünkü ramazan paylaşmaktır. Elimizdekilerini paylaştığımız zaman, daha çok güzelleşeceğini ve bereketleneceğini düşünüyoruz. Sofralarımızda ve dualarımızda tüm kardeşlerimize yer verdik. Bizler inanıyoruz ki Şükür, paylaşmaktan geçer, nimet ise paylaşıldıkça çoğalır.  MÜSİAD olarak; karşılıklı ve gösterişli iftar programları yerine, ramazanın ruhuna uygun hareket ettik. Allah Bizleri Ramazan’ın kıymetini ve önemini hakkıyla bilenlerden, hakkını vererek ifa edenlerden eylesin. Ramazanla temizlenenlerden, affedilenlerden kılsın. Şimdiden tüm halkımızın bayramını kutlar sağlık ve mutluluklar diliyoruz.” diye konuştu.

  Sıradaki Haber: Halk Ekmek ara verdi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
BURCU
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
ŞAFAK
Telefon: