Kanalizasyon suyu tarlalara akıyor

12 Eylül 2021 / Pazar 13:38:39 | SİYASET |

CHP İlçe Teşkilatı, Edebey mahallesinde kanalizasyon sularının tarlalara akıtıldığını gündeme getirdi. Konuyu yerinde inceleyen partililer, yetkililerin durumdan haberdar olmasına rağmen hiçbir çalışmanın yapılmadığını belirttiler.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Çiçek yaptığı açıklamada; “İnegöl; sanayisi, tarımı, işgücü ile ülke ekonomisine katkı sunan büyük bir ilçe olmakla birlikte, Büyük şehir yasasının yürürlüğe girmesiyle il sınırları genişletilmiş, yerinden yönetim ilkesi anlayışına kısıtlama getirilmiş, bunun sonucu olarak da uygulamalarda problemler ortaya çıkmıştır. Büyük şehir yasası ile hizmet alan ile hizmet veren arasındaki fizikî uzaklığın sorunlara yol açtığı, ayrıca yetki karmaşası yarattığından dolayı halkın sorunlarına gerekli çözümler getirilemediği görülmektedir.”

 

“Edebey mahallesinde daha önce tarla kenarlarına sulama suyu için açılmış olan arklardan bugün kanalizasyon suları akmaktadır. Tarla sahipleri bu konu ile ilgili rahatsızlıklarını önce İnegöl belediyesine iletmiş, İnegöl belediyesi konunun BUSKİ ile alakalı olduğu bildiriminde bulununca; konu İnegöl BUSKİ müdürlüğüne de iletilmiştir. BUSKİ müdürlüğü, Edebey mahallesinde bulunan tarlalara giderek, konuyu incelemiş, açıktan tarla arklarına akan kanalizasyon sularını görmelerine rağmen, daha sonra buraya kanalizasyon için alt yapı çalışması yapılacak diyerek hiçbir çalışma başlatmamıştır.”

 

“Kanalizasyon sularının, küçük su arklarına akıtılmasından dolayı burada oluşun ağır bir kanalizasyon kokusuyla birlikte, arklarda çıkan otları temizlemek zorunda kalan çiftçilerimiz kanalizasyon suyu ile temas etmek zorunda kaldıklarından her türlü hastalık riskiyle de karşı karşıya da kalmaktadırlar. Ayrıca tarla kenarlarındaki meyve ağaçları da bu kanalizasyon sularından beslenmektedirler. Kanalizasyon sularının bir an önce, tarla kenarlarında bulunan küçük su arklarına akıtılmaması konusuna ivedilikle önem vererek gerekli çalışmaları başlatmaları için konusunda yetkili makamları göreve davet ediyoruz.” diye konuştu.

 

 

                                             

  Sıradaki Haber: CHP 98 yaşında
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)