Kampüste spor şenliği

26 Mayıs 2019 / Pazar 18:13:12 | SPOR |

Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Sorguç adına bu yıl ikincisi düzenlenen Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesi Spor Oyunları Şenliği, 7 branşta yapıldı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

SORGUÇ ADINA DÜZENLENDİ

Türkiye’nin en büyük hayırsever bağışı olan İnegöl Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesi, 6 Mesleki teknik eğitim okulunda öğrenim gören yüzlerce öğrencisiyle bir kampüste düzenlenen en büyük spor organizasyonunu gerçekleştirdi.

14 KATEGORİDE

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla bu sene ikincisi düzenlenen, 2.HSY Mesleki Eğitim Külliyesi Spor Oyunları Şenliği 7 branş 14 kategoride yapıldı. Spor şenliğinde bu yıl voleybol, masa tenisi, genç kızlar 3000 metre koşusu, genç erkekler 5000 metre koşusu, satranç, bocce, dart ve bilek güreşi branşlarında müsabakalar 19 Mayıs Atatürk"ü anma ve Gençlik haftasında tamamlandı. Turnuvaya 6 okuldan 500 yarışmacı ve 2000’e yakın seyirci katıldı.

 

Konferans Salonunda düzenlenen kupa ve madalya töreninde konuşan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Yusuf Şevki Yücel, geçlere sporun eğitim hayatlarına nasıl katkılar sunacağını, daha çok çalışıp milli birer sporcu olmaları halinde millilik bursu gibi ayrıcalıklar hakkında öğrencilere bilgiler verdi.

 

Yücel, sporun ve eğitimin bütünlük içinde yürütülmesi gerektiğini belirterek eğitimlerini de aksatmamalarını belirtti İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican ise eğitimin yanında sporu da birlikte yürütmelerini dile getirdi.

 

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyaları İlçe Spor Müdürü Yusuf Şevki Yücel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican ve okul müdürleri takdim ettiler.

  Sıradaki Haber: Şampiyonada İnegöl’ü temsil ettiler
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)