İzciler Engelleri Aştı

19 Ocak 2012 / Perşembe | EĞİTİM |

İnegöl Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi çok amaçlı salonunda düzenlenen belge töreninde 15 öğrenci izcilik belgesi aldı. Belge töreninde konuşan İnegöl Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürü Müslüm Karataş, 3 aylık çalışma sonunda 15 öğrencinin incilik belgesini almaya hak kazandığını ifade ederek: "2 ünite ile biz izcilik faaliyetlerine başladık. Çocuklarımız gündelik yaşam içerisinde kişilik becerilerini geliştirmesi, toplumsal becerilerini geliştirmeleri yönünde izcilik faaliyetlerinin çok ciddi anlamda katkıları oldu. Bizimler içinde, çocuklarımız içinde bugün yanımızda olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum."dedi.

 

Etkinliğe ilişkin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk: "Eğitim uygulama okulumuz çocuklarımızın eğitimiyle ilgili, hayat yaşantılarında zorlukları aşmayla ilgili, engelleri aşmayla ilgili her yıl değişik etkinlikler, programlar yaparak çocuklarımızı hayata kazandırıyoruz. Bu çocuklarımızı eğitecek öğretmenlerimizin programlardan daha haberdar olması konusunda kurslar açıyoruz. İlçemizde engelli vatandaşlarla ilgili, engelli öğrencilerle ilgili bir dizi çabalar yapılıyor. Her gün bir yenisi, bir güzeli yapılıyor. Ama bunlarda yeterli değil. Bunları geliştirerek yeni yeni kuruluşlar açmak, okullar açmak, bu çocuklarımızın faydalanacağı alanlar açmak bundan sonraki görevlerimiz arasında olacak. Bugün baktık ki, artık çocuklarımız izci olmuşlar. İzci selamı veriyorlar. Zaten izci deyince de kardeşlik demek, birlik demek, beraberlik demek, dayanışma demek, zorları aşmak demek, az imkânla çok iş başarmak demek. İşte bu yavrularımızda bunları yapıyorlar. Ben öncelikle öğrencilere yardımcı olan okul müdürümüze, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah ikinci dönem bu çocuklarımıza ve velilere yönelik halk müziği korosu oluşturulacak. Bu çocuklarımızın yaptığı hareket ve davranışlar, diğer çocuklardan daha güzel, daha anlamlı. 3 Aralık engelliler gününde de gördük. Çok güzel bir program yaptılar. Buda burada verdiğimiz eğitimlerle oluyor."diye konuştu.

 

Programda son olarak konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin ise izci olan öğrencileri kutladığını belirterek: "Buradaki çocukların yaptığı çalışmaları görünce çok mutlu oluyorum. Çok güzel işlere imza atıyorlar. Çocukların çalışmasında emeği bulunan okul müdürümüze ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum."dedi. Yapılan konuşmaların ardından 3 aylık izcilik eğitimini tamamlayarak eğitim belgesi almaya hak kazanan 15 öğrenciye belgeleri verildi. 

  Sıradaki Haber: 70 Müdürün Eğitimleri Sona Erdi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)