İTSO’dan öğrencilere tablet desteği

26 Ocak 2021 / Salı 16:01:08 | GÜNCEL |

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından temin edilen 75 adet tablet, pandemi döneminde teknik yetersizlikler sebebiyle uzaktan eğitimden faydalanamayan öğrencilere takdim edilmek üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru’ya teslim edildi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği önderliğinde, Odamız katkılarıyla eğitim döneminin başlamasıyla birlikte İnegöl’de eğitim gören öğrencilerimize daha önceki yıllarda giyim, kuşam ve birçok değişik malzeme yardımlarıyla destekte bulunuyorduk. Bilhassa bu sene pandemi sürecinden itibaren eğitim sistemimizin evden online olarak devam etmesiyle ilgili bir değişiklik gerçekleşti. Biz de bu değişikliğe ayak uydurarak bu sene yapacağımız yardımları tablet şeklinde planladık. Biz de yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde özellikle İnegöl’de online eğitim için tablet ihtiyacı olan öğrencilerimize destek verme kararı almıştık. Almış olduğumuz kararı bugün itibariyle yerine getiriyoruz. Klavyeli tabletlerimizi İlçe Millî Eğitim Müdürümüze takdim ediyoruz. Öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, zihin açıklığı ve başarılar diliyorum. İnşallah bu süreci de hep beraber atlatacağız” dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru ise, “Zor bir dönemden geçiyoruz. 2020-2021 eğitim öğretim yılının 1. dönemini uzaktan eğitim süreci ile tamamladık. Bu süreçte Bakanlığımızın belirlediği kriterler doğrultusunda hem Bakanlığımızın gönderdiği hem de Belediyemiz ve Kaymakamlığımız öncülüğünde tablet bağışında bulunuldu. Bugün de Sayın Başkanımız öncülüğünde Milli Eğitim Bakanlığımızın belirlediği teknik özelliklerde klavye ve sim kartı içerisinde bulunan son derece kaliteli tabletler bugün bizlere teslim ediliyor. Biz de öğrencilerimize belirlenen kriterler doğrultusunda dağıtımları gerçekleştireceğiz. Katkılarından ve desteklerinden dolayı Sayın Başkanımıza, Meclis Başkanımıza, Yönetim Kurulumuza ve Oda üyelerine şükranlarımızı sunuyoruz. Öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Şuana kadar İnegöl’de bin 116 tane tablet dağıtımını gerçekleştirdik. Bugün de teslim aldığımız bu 75 tableti öğrencilerimize ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.

Yasal Bilgilendirme
  Sıradaki Haber: Hizmet sayısı 43’e yükseldi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)