İstiklal Marşımız 99 yaşında

12 Mart 2020 / Perşembe 17:01:11 | KÜLTÜR & SANAT |

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

İNEGÖL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ PROGRAMI

Bağımsızlığın önemini tüm mazlum coğrafyalardaki insanlara göstermesi bakımından önemli bir vesika olan İstiklal Marşımız 99 yaşında. Ahenk ve mananın birleştiği, şanlı Bayrağımızın onunla taçlandığı İstiklal Marşının 12 Mart 1921 tarihinde TBMM tarafından kabulünün 99’uncu yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleşti. İnegöl Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde gerçekleşen programda milli şair Mehmet Akif Ersoy anılırken; öğrenciler performansıyla büyük alkış aldı.

 

İLÇE PROTOKOLÜNÜN İLGİSİ YOĞUN OLDU

İstiklal marşının yüreklerde yeniden canlandığı programa ilçe protokolünün ilgisi yoğun oldu. Kaymakam Şükrü Görücü ve Belediye Başkanı Alper Taban başta olmak üzere tüm protokol törende hazır bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılışı konuşmasını İnegöl Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mahmut Alpir yaptı. Konuşmanın ardından öğrencilerin hazırladığı orotoryo gösterisi ve Mehmet Akif Ersoy’un şiirleriyle program devam etti. Okullar arasında yapılan ‘İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma’ yarışması ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere de ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

  Sıradaki Haber: Milli Şairimizin Sergisi Müzede
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)