İnegöl AVM’ye iki ödül birden

12 Nisan 2019 / Cuma 16:09:58 | EKONOMİ |

İnegöl AVM; çevre ve gelecek bilinciyle kurguladığı, şimdiye kadar 1000 ton kağıdın geri dönüştürüldüğü “Geri Dönen Mutluluk Projesi” ile Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği tarafından iki ödüle layık görüldü. İnegöl AVM, Doğrudan Pazarlama Ödülleri AVM Etkinlikleri Kategorisi’nde ve Genç Jüri Özel Projeler Kategorisi’nde Birincilik Ödülü aldı.

Doğadaki ayak izini küçültmek hedefiyle çevreye saygılı, sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerine odaklanan İnegöl AVM, bu kapsamda gerçekleştirdiği Geri Dönen Mutluluk Projesi ile ödüle layık görüldü.

 Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği tarafından düzenlenen DP Ödülleri’nde İnegöl AVM, Doğrudan Pazarlama Ödülleri AVM Etkinlikleri Kategorisi’nde ve Genç Jüri Özel Projeler Kategorisi’nde Birincilik Ödülü aldı.

 AVM içinde kullanılan kağıtların geri dönüştürülmesi, her yaştan kullanıcının çevre bilinci konusunda farkındalık kazanmasının amaçlandığı proje kapsamında şimdiye dek 1000 ton kağıt geri dönüştürüldü. Böylelikle bölge ekonomisine yaklaşık 500 bin TL katkıda bulunuldu.

Projenin, Fiba CP’nin sürdürebilir çevre anlayışının anlamlı bir yansıması olduğunu belirten Fiba Commercial Properties CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman; “Çevre ve sosyal sorumluluk bilinciyle çalışmalarına devam eden bir kurum olarak dünyaya ve tüm canlılara saygılı bir tutum içinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Geri Dönen Mutluluk Projesi de bu inançtan hareketle doğan bir çalışma oldu. Proje kapsamında 6 binden fazla fidan dikimi gerçekleştirildi. Ekibimiz tarafından AVM içindeki mağazalardan sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa toplanan 196 bin 380 kg kartonun, 2018 yılı ekonomik katkısı ise 78 bin TL. Ama en değerli kazancın her yaştan binlerce kişide oluşturduğumuz farkındalık olduğunu düşünüyorum. Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği tarafından düzenlenen DP Ödülleri, AVM Etkinlikleri Kategorisi ve Genç Jüri Özel Projeler Kategorisi’nde Birincilik Ödülüne layık görüldüğümüz için mutluyuz” dedi.

 

 

  Sıradaki Haber: Pazar ateş pahası
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)