İmam Hatip öğrencileri üretti

25 Kasım 2021 / Perşembe 14:35:22 | EĞİTİM |

Dr. Emin Acar İmam Hatip Ortaokulunda, 25 proje TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında görücüye çıktı. Dikkat çeken projeler arasında, ‘Ehemmiyet kemeri’ adlı proje dikkatleri üzerine çekti.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Aydın, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Fırat Korkmaz ve Serkan Çelik ile okul müdürlerinin katıldığı fuarının açılışında konuşan okul müdürü Yusuf Ziya Çolak, “Öğrencilerimizden gelen her fikri değerlendirerek onlara projelerinde yol göstermeye ve yaptıkları çalışmaları sunmaları için ortam hazırlamaya çalıştık. Yaptığımız çalışmalarımızdaki temel amaç öğrencilerin soru ve problemlerine eğlenceli ve etkin çözümler bulmalarını sağlamak, proje hazırlamadaki zorluk, sıkıcılık ve buna benzer önyargıları kırmaktır. Bu amaç doğrultusunda fuarımızda projelerimizin 4’ü araştırma, 16’sı tasarım ve 5’i inceleme projesi olmak üzere toplam 25 projeyi 75 öğrencimiz, 15 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular’’ dedi

 

Fuarda öğrencilerin ortaya koyduğu projeler göz doldurdu. Ziyaretçiler tarafından beğeni kazanan projeler gelecek için umut verdi. Özellikle ‘Ehemmiyet kemeri’ adlı proje uygulaması dikkatleri üzerine çekti.

 

Proje için öncelikle emniyet kemeri kilit mekanizmasına yerleştirilen sensör ve araç içerisindeki kamera ortaklaşa çalışarak emniyet kemeri takılmadığında ya da emniyet kemerinin arkadan bağlanarak takıldığında aracın çalışmasını engelleyerek emniyet kemeri kullanımını zorunlu hale getiriyor.


 

  Sıradaki Haber: Öğrencilerden öğretmenlerine hatıra ormanı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)