İGİAD TÜV Ü YERİNDE İNCELEDİ Yapılacak Yatırım İnegöl e Değer Katar

08 Haziran 2011 / Çarşamba | EKONOMİ |

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İnegöl"ün mobilyanın başkenti olması yolunda büyük bir artı değer kazandıracak olan mobilya laboratuarı projesi ile ilgili projenin çözüm ortağı olması muhtemel, bu işte dünya genelinde geçerliliğe sahip sertifika verebilen TÜV tesislerinde incelemelerde bulunan İGİAD yönetimi çalışmaları yakından inceleme fırsatı buldu. Almanya"nın Nünberg şehrindeki kuruma gerçekleştirilen ziyarete ilişkin bir değerlendirme yapan İGİAD Başkanı Bahadır Bayraktar, söz konusu yatırımın İnegöl mobilyasına bir kat değer katacağını ifade etti.

  Bayraktar konuya ilişkin yaptığı açıklamasında: "İnegöl Genç İşadamları Derneği olarak 26 Mayıs 2011 tarihinde çoğunluğu mobilya ve yan sanayi sektöründen olan 14 üyemizle birlikte merkezi Almanya"nın Nürnberg şehrinde olan TÜV LGA firmasının mobilya test laboratuarlarını ziyaret ettik. Ekibimizi orada TÜV LGA"nın üst düzey yöneticileri karşılayarak mobilya test laboratuarlarını gezdirerek bilgi verdiler. Mobilya ve mobilya malzemelerine uygulanan sırasıyla emisyon testleri, güvenlik testleri, yüzey testleri, dayanıklılık testleri, kullanıma uygunluk testleri gibi birçok test uygulaması hakkında incelemeler yaptık. Üretilen mobilyaların tüm dünyada geçerli olan kalite sertifikası ile sertifikalandırılması bizce çok faydalı olacaktır. İnegöl"de yapılması düşünülen bu yatırımın İnegöl Mobilyasına bir kat daha değer katacağı da aşikârdır."dedi.

  Bayraktar açıklamasını şu şekilde sürdürdü: "TÜV ziyaretinden sonra dünyanın en büyük mobilya malzemeleri ve ekipmanları fuarı olan ve iki yılda bir yapılan Köln şehrinde İnterzum fuarını 3 gün boyunca ziyaret ettik. Pazar günü mobilya makineleri üretimi ve revizyonu yapan 2 adet firma ziyareti yaptıktan sonra Hanover şehrine geçerek yine iki yılda bir yapılan dünyanın en büyük mobilya makineleri fuarı olan Ligna fuarını ziyaret ettik. 3 gün süren bu fuar ziyaretinden sonra yurda döndük. Gezimizde yaptığımız iş görüşmeleri oldukça faydalı olurken üyelerimiz özellikle bilgisayarlı ve CNC otomasyonlu mobilya makineleri üzerinde yatırım görüşmeleri yaptılar. Gezimizin tüm üyelerimize ve İnegöl"ümüze hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz." 

  Sıradaki Haber: ĞÏࡱá > şÿ B D şÿÿÿ A
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)