İftarlı ilçe divan

26 Mayıs 2019 / Pazar 17:25:42 | SİYASET |

Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı, İlçe Divan Toplantısını düzenlediği iftar programıyla gerçekleştirdi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

TEMPO ARTACAK

Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın’ın katıldığı iftarlı ilçe divan toplantısı Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda konuşan İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, “Yönetim kurulu olarak Mayıs ayı içerisinde yönetim kurulumuzu tekrar gözden geçirdik ve bu süreçte yönetimimize teklif edilen isimlerin istişaresini yaptık. İstişareler sonucunda, 7 tane kardeşimizi yönetimimize dahil etmiş olduk. Yine bu ay sonuna kadar, mahalle sorumlularımızı gözden geçiriyoruz ve daha faydalı bir hale getirmek için uğraşıyoruz. Böylelikle ramazan bayramı sonrasında tempomuzu yeniden artıracağız.”

HEDEFİMİZ HAK NİZAM

“Bizler Milli Görüşçüler olarak takatimizin sonuna kadar mücadele etmek zorundayız. Rabbimizden dualarımızın kabul olduğu şu günlerde, ayaklarımızı bu davada sabit kılmasını ve bu ramazan ayını da bütün Müslümanların kurtuluşuna vesile kılmasını temenni ediyorum. Sözlerime Erbakan Hocamızın bize öğrettiği şu sözlerle son vermek istiyorum; Bizim davamız İslam’dır, gayemiz Allah’ın rızasını kazanmaktır, hedefimiz hak nizamı hakim kılmaktır, arzumuz tüm insanlığın saadetidir, yolumuz cihattır, yolumuz ikna metodudur.”

HERKESE NASİP OLMAZ

“İnsanlığın kurtuluşu ancak İslam ile mümkündür, bu dava için çalışmak herkese nasip olmaz. İster gecenizi gündüzünüze katın çalışın, ister yan gelip yatın bu hak davanın başarısını ne bir gün öne alabilirsiniz ne de bir gün geciktirebilirsiniz, bütün mesele bu şerefli davada nasıl bir imtihan verdiğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Geceniz bereketli olsun inşallah” dedi.

BU SOKAKLARIN EN FİYAKALI İNSANLARIYIZ

Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın ise Sadet Partisi İnegöl Teşkilatı’nın aktif çalışmalarıyla bilinen bir teşkilat olduğunu belirterek, “Biz Saadet Partililer olarak acı çekmeye talip olan insanlarız, dolayısıyla biz bu sokakların en fiyakalı insanlarıyız. Çünkü biz derdimizi seviyoruz derdimiz bizim hayat pusulamız ve biz hep ölecek yaşta olduğumuza inananlardanız. Fedakârlıkta bulunduktan sonra keşke demeyenlerdeniz, keşke aday olmasaydım, keşke toplantılara katılmasaydım, keşke para vermeseydim hiç demedik.”

GÜVENDİĞİ DAĞLARA KAR YAĞMIŞTIR

“Ülkemizin hali bellidir. İnsanlarımız yorgundur, siyasete olan güven tarumar edilmiştir ve son yıllarda bu artarak devam etmiştir.  İnsanların güvendiği dağlara kar yağmıştır. Bugün söylediğini yarın inkâr eder hale gelmişlerdir. Türkiye bu buhranın içindeyken Saadet Partililer olarak herzamankinden daha fazla çalışmak mecburiyetindeyiz. Türkiye’yi toparlayacak bizden başka ses ve hareket kalmamıştır. Bütün siyasi partiler gözüne dikmiş Saadet Partisi’ne bakan olmuştur. Saadet Partisi’nin duruşuna bakıyorlar,  Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’nun söylediklerine göre pozisyon alıyorlar. Bu durum bize büyük bir sorumluluk yüklüyor ve toplum bu kadar umutsuzken bizim umutsuzluğa kapılma hakkımız da kalmıyor. Bugün biz, hayata bir bütün olarak bakıyoruz” şeklinde konuştu.

  Sıradaki Haber: Komünist başkana İnegöl’den sert tepki
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)