Hükümet Konağındaki kurumlar taşınıyor

12 Ekim 2021 / Salı 18:54:24 | GÜNCEL |

Yıllar geçtikçe işlevini kaybeden Hükümet Konağının yıkılmasının hazırlıklarına başlanırken; binadaki kurumların nereye taşınacağı da belli oldu.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Kaymakamlık, Nüfus Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Tapu Müdürlüğü gibi kurumların yer aldığı Hükümet Konağı 1988 yılında yapıldı.


Yıllar geçtikçe işlevini kaybeden bina, göreve gelen Kaymakamlar tarafından restore ettirildi, boyandı yada güçlendirildi. Ancak yenisinin yapılması için hiçbir çalışma  yapılmadı. 
Yıkım kararı verilen Hükümet Konağının yerine yenisi yapılacak. Yıkım öncesi binadaki kurumların nereye taşınacağı öğrenildi.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda Kaymakamlık, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının İnegöl Belediyesine ait Beşinci Mevsim Kültür Merkezine; Nüfus Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü ve Tapu Müdürlüğü gibi kurumların ise Vergi Dairesine taşınacağı bildirildi. Taşınma çalışmaların tamamlanmasının ardından kurumların söz konusu yerde hizmet vermeye başlayacağı belirtildi.
 

  Sıradaki Haber: Ay çekirdeğine umut oldu
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)