Haydi tüm aile camiye!

29 Eylül 2013 / Pazar | İNANÇ |

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, 1-7 Ekim 2013 tarihleri arasında kutlanacak olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle düzenlenecek etkinliklerde ‘Cami-Kadın ve Aile’ temasının işleneceğini açıkladı. 
 
TEMA ‘CAMİ-KADIN VE AİLE’
Camiler ve Din Görevlileri Haftasında işlenecek ‘Cami-Kadın ve Aile’ teması ile İslam dininin kadınlara tanıdığı kolaylıklar, Kur’an da ve hadislerde kadınların yeri ve saygınlığı, Hz. Peygamber’in kadın ve aileye bakışı ile örnekliği gibi konularda toplumun bilgilendirilmesi amaçlanıyor. 
 
HAFTANIN AÇILIŞI YARIN YAPILACAK
Camiler ve Din Görevlileri Haftasının açılışı ise yarın yapılacak. İshakpaşa Camii önünde saat 11.00’de düzenlenecek program ile haftanın açılışı yapılacak. İlçe halkının ve protokolün programa yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Hafta münasebetiyle İlçe Müftülüğü tarafından 3 Ekim Perşembe günü Golan düğün salonunda ‘mutlu aile ve başarılı çocuk’ konulu konferans düzenlenecek. 
 
1986 YILINDAN BU YANA KUTLANIYOR
İlçe Müftüsü Bayram Canbey: “1-7 Ekim tarihleri arasında Camiler ve Din Görevlileri Haftası, 1986 yılından bu yana Türkiye genelinde ve yurt dışında kutlanıyor. 2013 yılı Camiler haftasının ana konusu cami, kadın ve aile” dedi. 
.

  Sıradaki Haber: İNİYAD; ?Kurban payları Suriye?ye?
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)