Güzel günler yakında

23 Ocak 2021 / Cumartesi 23:35:11 | EĞİTİM |

Kademeli olarak yüz yüze eğitim ile başlayıp uzaktan eğitim ile devam eden 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının 1. dönemi 22 Ocak Cuma günü sona erdi. 

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Dönem sonu mesajı paylaşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru, salgın süreci sebebiyle uzaktan gerçekleştirilen zor bir eğitim öğretim döneminin geride kaldığını söyledi.

Öğrencilerin okul özlemi çektiğini aktaran Doğru, "Sizler evlerinizden derslere katılırken okulunuzun, öğretmenlerinizin ve arkadaşlarınızın özlemini çektiniz. Bazen yoruldunuz, farkındayız. Biz öğretmenleriniz ise her zorluğun ardında muhakkak bir kolaylığın olduğuna inanarak umutla her sabah sizin ışıltılı gözlerinizi bekledik ekran başında. Yeni bilgilerle yepyeni dünyalara açıldık birlikte. Yeri geldi karşılıklı şarkılar söyledik, yeri geldi size masallar anlattık, yeri geldi birlikte okuduğumuz kitapların kahramanları üzerine konuştuk. Tarihte benzerine az rastlanacak bu sıkıntılı günleri ailelerinizle birlikte uzaktan da olsa sizden kopmadan, sizi hayata sımsıkı bağlamaya çalışarak geçirmeye gayret ettik."

"Her gün yeni sabaha heyecanla uyanmanızı istedik. Çünkü sizler, bu güzel vatanımız için birer umut ışığısınız. Yüzünüzdeki gülücükler hiç eksik olmasın istedik. Çünkü sizin yüzünüzdeki o güzel gülücükler, bu aziz milletin yarınlara olan inancına güç vermektedir. Evet zor ama bir o kadar da bize güç veren azminizle bir uzaktan eğitim dönemini bitirdik. Bugün üç haftalık bir tatile giriyorsunuz. Bu süreyi ailenizle birlikte dinlenerek ve bol bol kitap okuyarak geçirmenizi istiyoruz sizden. Sizin okulları dolduracağınız, sınıfları süsleyeceğiniz günleri biz çok özledik. O güzel günlerin yakın olduğuna inanıyoruz. Sizi seviyoruz çocuklar, hem de çok... Yarınlara olan sarsılmaz inancımızla ve dipdiri bir umutla hepinize iyi tatiller diliyorum." diye konuştu. 

  Sıradaki Haber: Boyahane atölyesi açıldı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)