Gaziosmanpaşa başarısını kutladı

15 Temmuz 2021 / Perşembe 18:45:41 | EĞİTİM |

LGS sınavlarında büyük başarı elde eden Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulu, dereceye giren öğrencilere kahvaltı düzenledi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Okul Müdürü Burhanettin Özdemir; Mezun olan 170 öğrenciden 151’inin LGS sınavına katıldığını belirterek, Fen Lisesine yerleşebilecek puanda 10 öğrenci, Proje İHL’lere yerleşebilecek 8 öğrenci, Sosyal Bilimler Liselerine yerleşebilecek 10 öğrenci, sınav puanıyla yerleşilebilinen Anadolu Meslek Liselerine girebilecek 50 öğrencinin başarılı olduğunu söyledi.Salgın dönemini fırsata çevirdiklerini söyleyen Özdemir, “0.38 yüzdelik dilimdeki İnegöl derecesi yapan öğrencimiz Muhammed Rahmi Narman’ın ilk tercihi Türkiye’nin en gözde İmam-Hatip Lisesi İstanbul Kartal Proje Anadolu İmam-Hatip Lisesi oldu. Bir başka hafız öğrencimiz, fen Lisesine yerleşebilecek iken, Şehit Fevzi Başaran Proje İHL tek tercihi oldu.”

     

YANLIŞ ALGIYI ORTADAN KALDIRDIK

“Bazı velilerimizde Kur’an ve Arapça gibi dersler akademik başarıyı engeller algısı var maalesef. Aldığımız bu başarı bu yerle bir olmuştur. Derece yapan öğrencilerimiz bir algıyı daha yıktılar. Spora zaman ayıran öğrencinin akademik başarısı düşüyor gibi. Voleybol takımımızın kaptanı % 0.38 lik dilimde, bir diğer takım sporcularımız % 3.00 lük ve %10 luk dilimlere girdiler.Öğrencilerimize lise üniversite ve tüm hayatları boyunca başarılar diliyorum. Bütün öğretmenlerimize velilerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. ”dedi. Program sonunda öğrenciler başarı belgesi ile ödüllendirildi.

 

  Sıradaki Haber: Öğrencilerin işleri hazır
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)