EYT'lilere İnegöl'den destek

17 Mayıs 2022 / Salı 09:42:22 | SİYASET |

CHP İlçe yönetimi emeklilikte yaşa takılan vatandaşlara destek verdi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

CHP İlçe Yöneticisi Zemci Şahin, EYT'li vatandaşlar hakkında şunları söyledi; "Emeklilikte yaşa takılanlar, ülke ekonomisini çökertmekle itham ediliyorlar. Oysa ülkenin ekonomisini çökertenler EYT'liler değil 19 yıldır bu ülkeyi yönetenlerdir.”

 

“Emeklilikte yaşa takılanlar, yaş engelinin ardından birde AKP ve MHP engeline takıldılar. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu mağduriyete ne zaman son verme konusunda bir girişimde bulunsak AKP ve MHP ittifakı ile karşılaştık. İktidar önce bir cıkıyor EYT'lilerin sorununu çözeceğiz diyor. Bunun üzerine Havuz medyası müjde üstüne müjde veriyor. Daha sonra iktidar yetkilileri böyle bir çalışma gündemimizde yok diyor. İktidar, EYT'lilerin umutları ile oynamaya devam ediyor. Mevcut siyasi iktidar çözümden yana olsaydı, CHP'sinin tekliflerine engel olmazdı.”

 

“Emeklilikte yaşa takılanlar 22 yıldır hak mücadelesi veriyor. Emeklilikte yaşa takılanlar lütuf değil kazanılmış haklarını istiyorlar. Emeklilikte yaşa takılanlar kandırılmak istemiyor, mağduriyetlerinin çözümlenmesini bekliyor. 15.05.2022 tarihinde İstanbul Maltepe de yapılan Emeklilikte yaşa takılanların sesi mitingi için İnegöl'den yola çıkan dostlarımızı haklı mücadelelilerinde yalnız bırakmadık. 1998 yılında işe giren bir işçi 2023 yılında emekli olma hakkına sahipken 1999 yılında çıkarılan bir yasa ile emekliliğinin 15 yıl sonraya, 2038 yılına erteleniyor. EYT'li dostlarımızda biliyorlar ki bu mağduriyetlerini Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında çözüme kavuşacaktır.”

  Sıradaki Haber: Sat sat bitiremediniz
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)