Esnaf zor durumda

21 Ocak 2021 / Perşembe 13:14:12 | GÜNCEL |

Bursa Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı (BESOB) Arif Tak, esnafların bu süreçte büyük zorluklar çektiğini söyleyerek, öneride bulundu. En büyük sıkıntıyı lokantacılar, kahvehaneler ve düğün salonlarının çektiğine işaret eden Tak, “Her masada bir müşteri oturursa hem kurallara uyum sağlanır, hem de lokantada da iş döner” dedi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

BESOB Başkanı Arif Tak, korona sürecinde en büyük sıkıntıyı lokantacılar, kahvehaneler ve düğün salonlarının çektiğini söyledi.

 

Başkan Tak yaptığı açıklamada; “Lokantalar, düğün salonları, kahvehaneler aylardır kapalı. Tamam, sağlık önce gelir ama bir formül de bulunmalı. Lokantalarda paket servis verimli olmuyor. Sulu yemeği pakete koyamazsın. Onun için çözüm gerek. Lokantaların kapalı kalması hiç doğru değil. Kapalı kalmalarından ne fayda olacağını da bilemiyorum. Her masada bir müşteri oturursa hem kurallara uyum sağlanır, hem de lokantada da iş döner. Dükkanı kapanan esnaf varlığı varsa kullanır, ama bittiği zaman iyice sıkıntı oluşur. Bu konuda esnaf olarak üzülüyoruz. Kiralar birikmiş, çalışanlara para verilememiş. Resmi kurumlar kira indirimi yaparsa özel sektör de buna uyacak.” dedi.  

 

  Sıradaki Haber: Evde hapis kaldı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)