Engelli gençlere asker kınası yakıldı

18 Mayıs 2022 / Çarşamba 14:51:39 | GÜNCEL |

İnegöl’de Dünya Engelliler günü nedeniyle temsili askerlik yapan engelli gençler için kına gecesi düzenlendi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İnegöl’de Zihinsel Engelliler Derneği ve Üçel Rehabilitasyon merkezi işbirliğinde vatani görevini yapma hayali olan 4 engelli genç için kına gecesi düzenlendi.

Programa Kaymakam Eren Arslan, Emniyet Müdürü Erdoğan Baydemir, Belediye Başkan Vekili Eşref Yiğit, Muhtarlar Derneği Başkanı Sami Çakmak, AK Parti Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri İlknur Duran ve Müzeyyen Ergin ile aileler katıldı. 

Düzenlenen gecede engelli gençler Harun Salacan, Cumali Sınaf, Berkan Topal, Emre Bozkurt'un ellerine kına yakıldı. Kına yakılmasının ardından gençler, Kaymakam Eren Arslan ve Emniyet Müdürü Erdoğan Baydemir ile birlikte çiftetelli oynadılar. 

Programdan bir gün önce ise 4 engelli genç Yenişehir Jandarma komutanlığında temsili askerlik kapsamında bir günlük askerlik yaparak yemin ettiler.

Programda konuşan İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Halil Peynirci, "Dünya Engelliler günü nedeniyle, hem anneler günü hemde Engelliler günü programı düzenledik. Dünde 6 engelli kardeşimiz, 1 günlük askerlik yaptılar. Bu akşam da onlara kına gecesi düzenledik. Katılan herkese teşekkürler" dedi.  Belediye Başkan Vekili Eşref Yiğit ise, böyle güzel bir programda olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. 

Kaymakam Eren Arslan da, "Biz annelerimizi hemde özel bireylerimizi her zaman en kıymetlilerimiz olarak biliriz. Onların her isteği bizim için emirdir. Böyle güzel bir programı gerçekleştiren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

  Sıradaki Haber: Sami Çakmak Bursa yönetimine seçildi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)