En büyük darbe İnegöl'den

04 Mayıs 2020 / Pazartesi 13:52:19 | ASAYİŞ |

Terör örgütü DEAŞ'a yönelik yılın ilk dört ayında düzenlenen operasyonlarda, aralarında örgütün sözde sorumlularının da bulunduğu 354 şüpheli yakalandı. Terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonların en dikkat çekeni ise İnegöl'de gerçekleştirilen operasyon oldu.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Terör örgütüne karşı çok yönlü mücadele örneği sergileyerek örgüte nefes aldırmayan güvenlik güçleri, DEAŞ'a yönelik başarılı operasyonlar düzenledi.

 

2020 yılının ilk 4 ayında yürütülen çalışmalarda, aralarında terör örgütü DEAŞ'ın sözde üst düzey yöneticisi yabancıların da bulunduğu 354 şüpheli gözaltına alındı, örgüte ait çok sayıda doküman, silah ve mühimmat ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerden 76'sı tutuklandı, zanlılardan bazıları sınır dışı edildi.

 

Örgüte yapılan önemli operasyonların başında İnegöl'deki operasyon geliyor.

 

DEAŞ'ın sözde üst düzey yöneticilerinden olduğu belirlenen "Abu Taki Alshamy" kod adlı Suriye uyruklu Y.A.A., (50) çalıştığı inşaatta yakalandı.

 

Gözaltına alınan zanlının, Suriye'nin Deyrizor kentine bağlı El-Meyadin ve El-Bukemal bölgelerinde DEAŞ'ın sözde üst düzey yöneticisi olarak faaliyet gösterdiği belirlendi. Şüpheli ile örgütte istihbaratçı olarak faaliyet gösteren oğlu K.E., tutuklandı.

  Sıradaki Haber: Yasağı dinlemeyenlere 682 bin TL ceza
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)