Eksik Asfaltın Sorumlusu UEDAŞ

08 Haziran 2011 / Çarşamba | EKONOMİ |

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Aktaş, 7 ay önce kurumlar ile yazışma yaptıklarını ve bu kurumlardan UEDAŞ harici tüm kurumların çalışmalarını bitirdiğini, UEDAŞ"ın bir türlü enerji hatlarını yeraltına alma çalışmasını bitiremediği için caddenin orta kısmını asfaltlamak zorunda kaldıklarını ifade etti.

  Aktaş, asfalt çalışmalarını aralıksız devam ettiklerini belirterek: "Bugün encümen üyesi arkadaşlarla, geçen hafta Başkan Yardımcım Turgay Yel, aracılığıyla yapılan basın toplantısının devamında yapılan asfalt çalışmalarını incelemek üzere geldik. Havaların ısınmasına paralel olarak biz asfaltlamayla alakalı çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başladık. Bu manada Mart ayında Mesudiye Mahallesinde yoğun bir çalışma yapmıştık. Bugün itibariyle ana arterler ile tamamen bitmiş olacak. Sinanbey, Cuma ve Yenice Mahallelerinde, ara sokaklarda asfaltlamalar devam ederken, bunun yanında ana arterlerde de Mimar Sinan Caddesi yakında başlayacak. Ankara Caddesi ve Murat Caddesinin de büyük bir bölümü asfaltlandı."dedi.

  Aktaş açıklamasını şöyle sürdürdü: "Ankara Caddesiyle alakalı birkaç bilgi vermek istiyorum. Bu caddeyle alakalı 7 ay önce Kasım 2010 tarihinde bazı kurumlarla irtibata geçtik. İngaz, UEDAŞ, PTT ve Telekom ile irtibata geçtik. Burada kurumlar gerekli çalışmaları yaptılar. Enerji hatlarının yeraltına alınması ve ilave hatların çekilmesiyle alakalı UEDAŞ maalesef bugüne kadar çalışma yapmamıştı. Son bir ay içerisinde "Yapıyorum, Yapacağım" gibi geçiştirmelerle süreç geçti ve geçen hafta biz bir sonuç alamayınca, "Eğer 6 Haziran tarihine kadar yapmazsanız, biz çalışmamızı yapacağız" dedik. Fakat geldiğimiz nokta itibariyle sadece karşıya geçişleri yaptılar. Yol boyu kazıları henüz yapmadılar. Bizde görüyorsunuz, orman işletmesinin Batı köşesine kadar komple asfaltlama çalışması yaptık. Batı köşesinden itibaren Avarlar Kavşağına çıkana kadar çalışmayı yapmadık. Çünkü yol boyu kazısı yapılacağı için, yol boyu kazısıyla alakalı olarak ta asfaltın tekrar kazılmamasıyla alakalı çalışma yapmadık. Biz istesek asfaltı dökeriz. Zaten bu işin ihalesi yapılmış, ödeneği ayrılmış. Lakin 6 ay veya 1 sene geçmeyecek ve UEDAŞ gelecek "Ben burayı kazacağım" diyecek, parasını da yatıracak ve burası yamalı bohçaya dönecek. Gerek mahalle sakinlerimiz, gerekse de İnegöllüler bu caddede bulunan herkeste bunu maalesef UEDAŞ"tan değil, belediyeden bilecek ve biz o yüzden devletin zarara girmemesi adına istedik ki burada orta bölümleri asfaltlayalım. Karşıdan karşıya geçişleri biz yaptık. Kazıyı biz yaptık malzemeyi ayarladılar. Burada 2500 ton civarında asfalt döküldü. Biz tabi programımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz ve şimdi biz Mesudiye Mahallesine atlıyoruz. Mesudiye Mahallesinde İnegöl Caddesindeyiz. Dolayısıyla bu şekli ile ancak İnegöllülerin hizmetine sunduk ben verdiğimiz sıkıntıdan dolayı özür diliyorum. Ama konunun bizimle hiçbir alakası olmadığını üzerine basa basa ifade etmek istiyorum."diye konuştu.

  Sıradaki Haber: ĞÏࡱá > şÿ B D şÿÿÿ A
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)