Dünya çocuklarla güzel

03 Ekim 2018 / Çarşamba 16:17:27 | KÜLTÜR & SANAT |

1954 yılından bu yana her yıl Ekim ayının ilk Pazartesi günü kutlanan ‘Dünya Çocuk Günü’ kapsamında İnegöl Belediyesi de şehrimizdeki çocukları unutmadı. Çarşı bölgesinde kurulan stantta yüzlerce çocuğa bu günün anısına balon dağıtıldı.

Birleşmiş Milletler Örgütü ve buna bağlı olarak UNICEF, 1954 yılından beri Ekim ayının ilk Pazartesi gününü ‘Dünya Çocuk Günü’ olarak kabul ediyor. 64 yıldır kutlanan Dünya Çocuk Günü kapsamında İnegöl Belediyesi de şehrimizde yaşayan çocukları unutmadı. Belediye tarafından, Sarraflar Çarşısı meydanında Dünya Çocuk Günü kapsamında etkinlik standı kuruldu.

ÇOCUKLARIMIZI ÖNEMSİYORUZ

Balon dağıtımı yapılan stantta, Belediye Başkanı Alper Taban da AK Partili yöneticilerle birlikte çocukların Dünya Çocuklar Gününü kutladı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı etkinlikte bir açıklama yapan Başkan Taban; “1 Ekim Dünya Çocuk Günü. Bizler de bu gün vesilesiyle çocuklarımızla beraberiz. Bizim için her gün Dünya Çocuk Günü öncelikle onu söyleyeyim. Çocuklarımızın dünya çocuk gününü kutluyorum. Biz onları ziyadesiyle önemsiyoruz. Hepsi bizim evladımız. En başta onların iyi bir gelecekte yer almaları için, var olmaları için gerekli şartları hazır etmeye çalışıyoruz. Onların eksik ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Çünkü gelecekte onlar söz sahibi olacaklar ve bu ülkeyi onlar yönetecekler. Biz onlara güveniyor ve inanıyoruz. Onların iyi yetişmesi için de kurumumuz olarak elimizden gelen her şeyi yerine getirmeye çalışıyoruz. Ben tekrar evlatlarımızın Dünya Çocuk Gününü kutluyorum” dedi.

  Sıradaki Haber: İnegöl’ün Değerlerine yolculuk var
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)