Dijital ehliyet artık İnegöl'de verilecek

12 Ekim 2021 / Salı 13:33:20 | GÜNCEL |

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Türkiye’de bir ilke imza attı. İl Odaları bünyesinde gerçekleştirilen Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) hizmeti, Türkiye’de ilk kez bir ilçede hizmete alındı. Artık İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde gerçekleştirilecek olan hizmet kapsamında İnegöl’de bulunan yaklaşık 5 bin kişi ve kurum, sayısal takograf için Bursa’ya gitmekten kurtulacak.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen Sayısal Takograf Lansman Toplantısına, Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz ile İnegöl’de yolcu ve yük taşımacılığı yapan kooperatif temsilcileri katılım gösterdiler.Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, 2 yıllık çalışmanın karşılığını aldıklarını ifade ederek, “Sayısal Takograf yani dijital ehliyet ile ilgili İnegöl’de çözüm bekleyen bir sorun vardı. Sayısal Takograf yenilenmesi ve alınması Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilmekteydi. Yapmış olduğumuz girişimler neticesi bugünden itibaren İnegöl’ümüzde bu konuda faaliyette bulunan tüm kardeşlerimiz, esnafımız sayısal takograf işlemlerini yani dijital ehliyet yenilemelerini artık İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirecekler.”

 

“Hemşerilerimizi Bursa’ya yollamayacağız. Bu aşamaya gelmekte büyük bir çalışma ortaya koyduk. İnşallah bundan sonra tüm arkadaşlarımız bu hizmeti İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’ndan alacaklar. Azami ağırlığı 3,5 tonu geçen araçlar, kamyon, kamyonet, çekici ve diğerleri, yolcu taşımacılığında da sürücü dâhil olmak üzere 9 veya daha fazla yolcu taşıyan araçlar, şehirlerarası, uluslararası, otobüs ve benzeri ulaştırma sektöründe dijital ehliyet olarak anılan sayısal takograf kartı hizmeti Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile yalnızca il merkezlerinde, il odalarında karşılanıyordu.”

 

“Artık bizim yaptığımız çalışmalar neticesinde ilçe odalarımız da bu hizmeti verecekler. Yani İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası il statüsünde hizmet vermeye devam edecek. Bu hizmetten İnegöl’de 5 bin dolayında kişi ve firma istifade edecek. Hizmetin hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İnşallah ileride de daha üst kalitede hizmet almaya devam edecekler. Tekrardan bu noktaya gelmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyor, hayırlı olsun diyorum” dedi.

 

Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz ise “Yavuz başkanım ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu işi Yavuz başkanımın çözeceğini söylemiştim. Bugün gelinen nokta bizi çok memnun etti. İnegöl ciddi derecede ticaret potansiyeli olan bir ilçe. İnegöl büyük bir şehir ve daha da büyüyor ve sorunlarda büyüyor. Bu işlem için şoför arkadaşlar Mudanya yolundaki Ticaret Odası’na gidiyor evraklarını veriyor. 7 iş günü sonra gidip Sayısal Takografı alıyordu. Buda ekonomik ve zaman kaybı oluşturuyordu. Üyelerim adına çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

  Sıradaki Haber: 20 kişi şahitlik etti
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)