Çıkmaz sokak açıldı

07 Ekim 2019 / Pazartesi 18:19:09 | GÜNCEL |

İnegöl Belediyesi, İnegöl’ün cadde ve sokaklarında değişim ve dönüşüme devam ediyor. Bu kapsamda Turgutalp Mahallesi Osmanağa Çıkmazında yapılan kamulaştırmalarla sokak açılırken, taş parke uygulaması da tamamlanmak üzere.

 

DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR

Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, Cuma günü devam eden çalışmayı yerinde inceledi. Mahalle Muhtarı Beşir Alıç’ın da katıldığı incelemede bir açıklama yapan Fevzi Dülger, İnegöl’de ilk kez uygulanan SSB uygulamasına da değinerek “Şehrimizde dönüşüm devam ediyor. Perşembe günü Bursa bölgesinde bir ilk olarak Silindirle Sıkıştırılmış Beton Yol uygulamasını İnegöl’de Mesudiye-Alanyurt arası yolda uygulamaya başlamıştık. Tamamen yerli ve milli ürün ve ekipmanlarla bu işi yaptığımız için çok mutluyuz” dedi.

ZEMİNE KİLİT TAŞ

Yapılan çalışma hakkında da konuşan Dülger, “Bugün Turgutalp Mahallesi Osmanağa Çıkmazındayız. İsminden de anlaşılacağı üzere burası eskiden çıkmaz sokaktı. Ancak mevcut kamulaştırmaların bitmesi sonucu bir iki bahçe duvarını yıkarak sokağı çıkar hale getirdik. Bu zaman zarfında zemin iyileştirmelerini de yaparak zeminin oturmasını beklemiştik. Bugün de artık zeminde kilit taş uygulamamızı yapıp çalışmamızı tamamlıyoruz. Bulunduğumuz alanda 450 m2 parke taşı, 170 metretül bordü ve 170 metretül oluş taşı kullandık. Bu işin belediyemize yaklaşık maliyeti 20 bin TL’dir. Yapmış olduğumuz hizmetin mahallemize ve İnegöl’ümüze hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

  Sıradaki Haber: Zamanla yarıştı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)