CHP’den İzmir’e yardım

25 Kasım 2020 / Çarşamba 15:08:33 | SİYASET |

CHP İlçe Teşkilatı, deprem sonrası başlattıkları yardım kampanyası kapsamında toplanan erzak yardımını İzmir’deki depremzedelere gönderdi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İlçe Sekreteri Bengül Kavlan yaptığı açıklamada; “30 Ekim'den bu yana tüm ülke olarak sahada hep birlikteyiz. Amacımız yaraları sarmak, İzmir'de bu afetin yıkıcı etkisini gidermek. Görev ayrımı yapmadan, afet bölgesine koşan tüm gönüller katkı sağlayarak her türlü hizmeti verme adına büyük bir çaba içerisinde oldu. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.”

 

“Bizler İnegöl Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Yönetimi olarak, İzmir için 30 Ekim’den buyana küçük bir çalışmanın içine girdik. Kurmuş olduğumuz komisyon eşliğinde deprem bölgesi için erzak kolileri hazırladık. Bizlerden desteğini esirgemeyen tüm üyelerimize ve gönüldaşlarımıza sonsuz teşekkürler. Olayın yaşandığı günlerde ki heyecanını kaybetmeden deprem gerçeğinin unutmaya başladığımız bu günlerde bizlere yardımcı olan kapısını çaldığımız bizleri geri çevirmeyen dostlarımıza da sonsuz teşekkürler.”

 

“Bu çalışmaya başladığımız günden itibaren komisyondaki arkadaşlarım ile Türkiye'nin örnek dayanışma içinde gönlünü İzmir'e vererek bir çalışma yürüttüğünü gördük. Toplumun bütün kesimlerinin bu hayatlara dokunmak için özveri içinde yardımcı olduklarını gördük. İlçe Yönetiminin kurduğu komisyonda benim ile birlikte olan emeğini,  zamanını esirgemeyen;  Demet Erezcan, Zarife Salık, Hüseyin Çiçek ve Hayrettin Bulut arkadaşlarıma da çok teşekkürler.”

 

“İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, deprem bölgesindeki çalışmalarıyla herkese örnek oldular. İzmir'de yaşanan bu deprem ile ülkemiz bir kez daha deprem gerçeğini hatırladı. Bu gerçek ilerleyen günlerde bir kez daha unutulacak, ancak bir sonraki yıkıcı depremde yeniden hatırlanacak. Başta İstanbul olmak üzere fay hattı üzerinde bulunan bütün şehirlerde risk analizleri yapılmalı, ülke olarak depreme odaklanmalıyız.” diye konuştu.

 

 

 

  Sıradaki Haber: Yeniden Refah 2. yaşında
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)