Cemaatle namaz kılınmayacak

16 Mart 2020 / Pazartesi 15:47:29 | İNANÇ |

Diyanet İşleri Başkanlığı, koronavirüs tehdidi nedeniyle Cuma namazları da dahil olmak üzere tüm cemaatle namazlara ara verilmesine karar verdi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

BAŞKAN ERBAŞ AÇIKLADI

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni tip koronavirüs önlemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erbaş, Camii ve mescitlerde cemaat ile namaz kılınmasına ara verildiğini duyurdu.

ÖĞLE NAMAZI YETERLİ

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir. Bu süreçte cuma namazı yerine öğle namazının kılınması yeterlidir" dedi.

VİRÜS HIZLICA YAYILIR

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerine ilişkin açıklama yaptı.Erbaş'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:Namazların cemaatle kılınması virüsün hızlı bir şekilde yayılmasına neden olmaktadır. Peygamber Efendimiz salgın hastalıklara karşı tedbirli olunması konusunda uyarılarda bulunmuştur.

 Koronavirüsün yayılma tehlikesi ortadan kalkana kadar cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir. Bu süreçte cuma namazı yerine öğle namazının kılınması yeterlidir. Camilerin münferiden namaz kılmak isteyenler için açık bulundurulmasının uygun olacağına karar verilmiştir.

390 VATANDAŞ DA KARANTİNAYA ALINACAK

“Başkanlığın organizasyonuyla umreye giden vatandaşların hepsinin yurda dönüşü tamamlandı. Özel tur şirketleriyle giden 390 Türk vatandaşı da bugün dönecek ve karantinaya alınacak”

  Sıradaki Haber: Camiler dezentekfe ediliyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)