Binlerce ilacı çöpe atıyoruz

22 Ağustos 2019 / Perşembe 18:28:41 | SAĞLIK |

Farkındalık projesini hayata geçiren İnegöl Devlet Hastanesi, öğrencilerin evlerinden getirdiği ilaçları topladı. Ortaya çıkan rakam korkunç olurken; 1 ayda maddi değeri 146 bin 800 TL olan 6 bin 112 kutu ilaç toplandı.

“İLAÇ TASARRUFU DA YAPALIM”

Toplanan ilaçlar hastane içerisinde izlenime açılırken; konu hakkında açıklama yapan hastane yöneticisi Hayrettin Göçmen, “Sizi ve kendimizi tasarrufa davet ediyoruz. İnegöl çapında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Kaymakamlığımızın desteği ile başlattığımız proje çerçevesinde, okullarımızda okuyan öğrencilerimizden evlerinden miadı geçmiş ilaçlarını getirmeleri talep edildi. Toplanmış olan miadı geçmiş ve kullanılmayan ilaçlar hastane idaremizce tek tek sayıldı ve not edildi. Sadece 1 aylık süre içinde, okullarımızdaki toplam öğrencilerin ancak %10'undan dönüş oldu. Ama ortaya çıkan rakam korkunç.”

MADDİ DEĞERİ 146 BİN 888 TL

“Bu kadar kısa süre içinde bu kadar az popülasyondan toplanan miadı geçmiş ilaç kutu sayısı tam 6 bin 112. Çöpe atılan ve her bir kuruşu yine bizlerden çıkan tüm bu ilaçların toplam maddi değeri ise 146 bin 888 TL. ‘Devlet Dostu Hastane’ düsturu ile faaliyetlerine devam etmeye çalışan İnegöl Devlet Hastanesi olarak bu farkındalığı oluşturmak amacıyla oluşturduğumuz ilaç standı hemen poliklinik girişimizde ziyaretinize açılmıştır. Standımızdaki sloganımızda olduğu gibi çöpe atılan her bir ilaç çöpe atılan ortak kamu kaynağıdır.” diye konuştu.

  Sıradaki Haber: Sağlıklı Yaşam Merkezi açılıyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
DÜZENLİ
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
ÇİĞDEM
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-01:00
ALANYURT
Telefon: