Berber ve kuaförler denetlendi

29 Mayıs 2019 / Çarşamba 16:36:19 | EKONOMİ |

İnegöl Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından, Berber ve Kuaförlerin iş yeri açma ve çalıştırma yönetmeliğine uygunluğu, mesleki iş yeri temizliği, tertip ve düzeni ayrıca müşterilere karşı tutum ve davranışları kontrol edildi.

DENETİMLER SÜRÜYOR

 

İnegöl Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri yıl boyu halkın sağlığını korumak ve gıda üzerine üretim-satış yapan işyerlerinin hijyen kuralları başta olmak üzere uyulması gereken kurallara uygunluğunu sağlamak adına farklı iş kollarına yönelik olarak denetimlerini sürdürürken, son olarak İlçemiz genelinde 20-25 Mayıs tarihleri arasında şehrin muhtelif yerlerinde faaliyet gösteren Berber ve Erkek Kuaförlerinin denetlenmeleri gerçekleştirdi.

 

İnegöl Belediyesi Zabıta ekiplerinin berber ve kuaförlerin denetimini en ince ayrıntısına kadar hassas bir şekilde gerçekleştirdiği kontrollerde işyeri ruhsatı, kuaför salonlarında kullanılan aletlerin temizliği ve iş yerlerinin gereken hijyen kurallarına uyup uymadıklarına bakıldı. Denetim esnasında bazı iş yerlerine eksikliklerin giderilmesi için süre verilirken, bu süre zarfında kurallara uymayanlara cezai işlem uygulandı. Yapılan denetimlerde, İlçemizde faaliyet gösteren 156’sı ruhsatlı, 19’u ruhsatsız olmak üzere 175 işyeri denetlendi. Bu kapsamda 1 işyerine kendisine verilen zaman içerisinde İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı almadığı gerekçesiyle idari yaptırım uygulandı.

 

 

 

  Sıradaki Haber: Hadim Ailesi iftarda buluştu
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)