Belediyeyi alacağız

28 Eylül 2018 / Cuma 17:22:26 | SİYASET |

Saadet Partisi İlçe Teşkilatı, İlçe Divan Toplantısını yoğun katılımla gerçekleştirdi. Toplantıya katılan Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, yerel seçim hedeflerini açıklayarak, “Yerel seçimlerde İnegöl Belediyesini alacağız” dedi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Sani Konukoğlu Konferans Salonunda yapılan toplantıda konuşan İlçe Başkanı Hasan Eroğlu,

“Biz başkalarının değil, kendi hesabımızı sağlam tutmakla mükellefiz. Teşkilatlarımızın temel amacı başta bu ülkede olmak üzere tüm insanlığın saadetini temin etmektir. Bu hedefe ulaşabilmek için hep birlikte planlı ve disiplinli çalışmak mecburiyetindeyiz. Bu bakımdan her kademedeki teşkilat mensuplarımızın eğitimli olması başarının temelini oluşturacaktır. Güneş doğduğunda karanlıklar nasıl yok oluyorsa yaşadığımız çağda ki her türlü baskı zulüm ve haksızlık da inananların çalışmalarıyla yok olacaktır. İnegöl Teşkilatı olarak önümüzdeki 3 yıl içerisinde öncelikle merkez mahalle teşkilatlarının eksiklerini tamamlayacağız. Diğer taraftan 546 sandığımıza 1 baş müşahit 4 müşahit atamalarını gerçekleştireceğiz” dedi.

YEREL HEDEF İNEGÖL BELEDİYESİ’Nİ ALMAK

Toplantıya katılan Saadet Partisinin iki milletvekilinden birisi olan Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, gündeme ve yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Aynı zamanda Gençlik Kolları Genel Başkanı da olan Karaduman, hedeflerinin İnegöl Belediyesinin almak olduğunu ifade ederek, “İnegöl Teşkilatımız son derece güzel, önemli, disiplinli ve özverili bir çalışma ortaya koyuyor. Mart seçimlerinin sonrasında Milli Görüş Belediyesi olmuş olan İnegöl Belediyesini ziyaret etmek üzere gelmiş olacağız. Buna olan inancımız sonsuz. İnşallah bu mahalli idareler seçiminde Saadet Partisi olarak son derece önemli bir sıçrama yakalayacağız. Yerel seçimlerde inşallah İnegöl Belediyesini alacağız. Buradan hareketle Bursa Belediye Başkanlığı inşallah Saadet kadrolarına teslim etmiş olacağız. Yine Milli Görüş belediyeciliğinin kendisine münhasır bir tavrıyla belediye kapısının üzerine ‘Rüşvet alan da veren de melundur’ hadisi şerifini hep birlikte asmış olacağız. Sahtekârlıkların ve yolsuzlukların iktidar olduğu bir Türkiye’de adaleti yeryüzüne hâkim kılacak olan Milli Görüşçülerdir. Ülkemizde durum pek parlak değil” dedi.

SAADET PARTİSİ OYUNLARI BOZDU

24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmede bulunan Karaduman, “24 Haziran seçimlerini geride bıraktık. OHAL zemininde yürüyen Türkiye’de hukuksuzlukların ve adaletsizliğin kurumsallaştığı bir seçim sürecini hep birlikte yaşadık. Hakikati susturmak uğruna iktidarın çalıştığı bir seçim sürecini hep birlikte geride bıraktık. Bu seçim sürecinin yegâne kazananı Saadet Partisi olmuştur. Çünkü bu seçimde Saadet Partisi oynanmak istenen oyunu alt üst etmiştir. Siyasi iktidar Cumhur ittifakı olarak nitelendirdikleri ittifaka mensup olmayanları ve eleştirenleri bir kenara bırakıyorum, övmeyenleri kâfir olarak nitelendirirken, ‘Hayır kardeşim bu ülkede senin düşüncene mensup olmayan herkes kâfir değildir. Bu ülkede senin düşüncene mensup olmayanlar terörist değildir’ demek suretiyle Millet İttifakının kurucusu olan Saadet Partisi ve neferleri bu oyunu bozmak suretiyle Türkiye’de sosyal bir bölünmenin önüne geçmiştir. Yapılan çalışmanın asıl kazancını yerel seçimlerde görmüş olacağız. Saadet Partisi olarak bu seçimlerin ana kazananı biziz. Türkiye’de oylarını her ilde arttıran tek parti Saadet Partisidir. İttifaklarla beraber Türkiye’de 72 ilde Adalet ve Kalkınma Partisinin oyları düşmüştür. Ortada ciddi manipülasyon var. Bu seçimin kaybedeni AK Partinin kendisidir. Yerel seçimlerde görüyoruz. Biz almış olduğumuz oya rağmen bu belediyeleri almanın gayreti içerisinde olacağız derken; siyasi iktidar %42 oy almasına rağmen ittifak yapabilmenin yollarını aramaktadır. Çünkü bu gemi artık su aldı. Titanic filmini hepimiz izledik. Gemi su almaya başladığında kaptan, ‘müziğin sesini açın’ diyordu. Bugün bu ülkede müziğin sesi geminin aldığı suyun üzerini örtmek içindir” diye konuştu. 

AK PARTİ ARTIK HASTA

Konuşmasının devamında AK Parti hükümetini eleştiren Milletvekili Abdulkadir Karaduman şöyle devam etti; “2001 yılında Türkiye’de nüfusun %1’i yani 780 bin kişi toplam servetin %34’üne sahipti. Ama bugün gelmiş olduğumuz noktada 2018 yılında nüfusun %1’i yani 800 bin kişi toplam servetin %60’ına sahip hale gelmiş. Kim yaptı bunu AK Parti. 16 yılık sürecin sonunda bu ülkeyi krize sokan Adalet ve Kalkınma Partisinin kendisidir. İsrafın kol gezdiği, yolsuzluğun iktidar olduğu bu ülkede mihraplar dışımızda değil içimizdedir. Bugün bu ülkede AK Partinin bu toplumla ilgili politikalara reçete yazmak gibi bir hakkı ne yazık ki kalmamıştır. Çünkü AK Partinin kendisi artık hastadır. Bu hastaya reçete yazacak yegâne partide bugün Saadet Partisidir. Her yerde ‘Bir Türk dünyada bedeldir’ sözleri yazılır. Ama hakikatte 1 dolar 6 TL’dir.”  

 

  Sıradaki Haber: Büyükşehir İnegöl’e zarar verdi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)