Belediye den Amatörlere 4500 TL lik Destek

04 Ekim 2011 / Salı | SPOR |

İnegöl Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda amatör spor kulüplerine desteğini sürdürüyor. Dün Encümen Toplantı salonunda Süper Amatör Lig"de mücadele eden kulüplerin temsilcilerini kabul eden Belediye Başkanı Alinur Aktaş, her kulübe 4500 TL maddi destekte bulundu.

 

Toplantıda bir açıklama yalan Başkan Alinur Aktaş: "İnegöl Belediyesi olarak spora büyük önem veriyoruz. Sporu çeşitlendirmeye çalışıyoruz. Futbol Türkiye"de tartışmazsız en çok sevilen spor dalı. İnegöl"de de bu konuda çok büyük bir zenginlik söz konusu. İnegöl"de toplam 12 tane amatör spor kulübümüz var. Hepinizin bildiği gibi Kurtuluş haftası etkinlikleri çerçevesinde güzel bir turnuva gerçekleştirmiştik. 6 takımın mücadele ettiği turnuvamızda takımlarımız sezon öncesi eksiklerini görme fırsatı yakalamışlardı."dedi.

 

Aktaş açıklamasını şöyle sürdürdü: "Her yıl İnegöl Belediyesi veya İnegölspor marifetiyle amatör spor kulüplerimize çeşitli yardımlarda bulunuyoruz. Bu yılda kulüplerimize 4500 TL bir finans yardımında bulunuyoruz. Biliyoruz ki kulüplerimiz daha büyük rakamlarla bu işi yapmaya çalışıyorlar. Ama benim özellikle tavsiyem alt yapıya önem vermeleridir. Futbol her yıl devam eden bir organizasyon. Gelecek yılları düşünerek orta ve uzun vadeli planlar yapmak lazım. Tesisleşme anlamında eksiği bulunan bir iki kulübümüz var. Yeni antrenman sahaları ile birlikte kulüplerimiz iyice rahatlayacak. Bu hafta itibariyle ligler başladı. 5 takımımızdan 3"ü galip ayrıldı. Bölgesel amatör ligi geçen yıl maalesef Karadeniz Güvenspor kaybetmişti. Temennimiz o ki İnegöl"den en az 1 takımın bölgesel amatör ligde yer almasıdır. Biliyoruz ki sezonun ilk haftalarında kulüplerimiz çeşitli harcamalarda bulunuyor. Bu bağlamda bizde bir nebze olsun destek olmak istedik." 

  Sıradaki Haber: Gençler in Yeni Hedefi Telekom
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)