Başkanlar birbirine girdi

04 Aralık 2019 / Çarşamba 13:37:09 | SPOR |

Manisa FK Başkanı, Kırklareli beraberliğinin ardından hakeme ateş püskürdü; Samsunspor’un kollandığını ima etti. Samsun cephesinden cevap gecikmedi. Manisa FK-İnegöl maçının hakeminin bu kavgadan etkilenip etkilenmeyeceği Pazar belli olacak.

Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan Kırklarelispor karşısında aldıkları beraberlik sonrası yaşadıkları puan kaybının ardından hem Manisa FK hemde Samsunspor maçlarındaki hakem kararları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aktan’ın; “En yakın rakibimizin ofsayt olmasına rağmen verilen golleri, devam ettirilen atakları, görmezden gelinen faulleri göz önüne alındığında, oynanan oyunun saha dışında da devam ettiği düşüncesini akıllara getirmiştir. Biz Manisa Futbol Kulübü olarak böyle bir olasılığı aklımıza bile getirmek istemiyoruz. Saha dışında, masa başında oyunlara karşı gözümüzün açık olduğunu, herkesi ve her şeyi takip ettiğimizin bilinmesini isteriz. Biz saha içindeki futbolumuz ile konuşulmak istiyoruz. Ancak şunun da bilinmesini isteriz ki geçen yıl olduğu gibi bu yıl emeğimizle oynatmayız. Bu vesile ile Merkez Hakem Kurulu Yönetimini daha duyarlı olmaya ve futbolcuların sahadaki alın terine saygı göstermeye davet ediyoruz” açıklamaları Samsunspor cephesinde büyük tepki topladı.

Samsunspor Resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Manisa Futbol Kulübü’nün puan kaybettiği maçın hemen arkasından, Manisa FK Başkanı Sayın Mevlüt Aktan’ın, kulübümüzü ve hakem camiasını hedef gösteren açıklamalar yapmasını manidar ve talihsiz buluyoruz. Bu vesileyle, 55 yıllık şanlı tarihimize atılan ve atılacak her türlü iftira, yakıştırma ve tehdidi esefle karşılıyoruz. Saygıdeğer rakibimize itidal tavsiye ediyoruz. Samsunsporumuzun, bugüne dek saha dışı ve masa başı oyunların içinde yer almadığını tüm futbol kamuoyu çok iyi bilmektedir. Tüm rakiplerimizin belli hedefleri doğrultusunda sahaya çıkıp mücadele edecekleri ortamda, daha oynanmamış 19 maç varken kendilerini puan kayıpsız şampiyon ilan etmek gibi bir hayal içerisinde olmalarını da diğer lig takımlarına karşı yapılmış bir saygısızlık olarak görmekteyiz. Daha şimdiden başarılarının engellendiği varsayımıyla camiamızı hedef alan bu açıklamalar için Manisa Futbol Kulübü’nden özür beklemekteyiz”

  Sıradaki Haber: İnegölspor'a kötü haber
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)