Başkan Taban Orucunu İftar Çadırında Açtı

09 Mayıs 2019 / Perşembe 12:08:11 | İNANÇ |

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ramazan ayının üçüncü orucunu Heykel arkasındaki alanda kurulan iftar çadırında vatandaşla birlikte açtı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İnegöl Belediyesi’nin Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Starwood firması sahibi Mehmet Yıldız’ın katkı ve destekleriyle bu yıl hayata geçirdiği iftar çadırı, vatandaştan yoğun ilgi görüyor. Önemli sosyal belediyecilik faaliyetlerinden olan ve iftara geç kalmış, şehir dışından gelip İnegöl’de iftar yapmak durumunda olanlar ile ihtiyaç sahibi ailelerin bir araya geldiği iftar çadırına, dün akşam protokol de misafir oldu.

Belediye Başkanı Alper Taban, Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, parti yöneticileri ile bazı meclis üyelerinin de katılımıyla oruçlarını iftar çadırında açtılar. İftar sonrası bir açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugünkü iftarımızı; İnegöl Belediyemiz, Büyükşehir Belediyemiz ve hayırsever Starwood firması sahibi Mehmet Yıldız Beyin katkı ve destekleriyle gerçekleştirilen ramazan iftar çadırında yapıyoruz. Burada ilçe halkımız, ihtiyaç sahibi ailelerimiz, iftarına geç kalmış vatandaşlarımızla hep birlikte burada iftarımızı gerçekleştirmiş olacağız. Bizler de müsait oldukça; kıymetli İlçe Başkanımızla, yöneticilerimizle, meclis üyelerimizle bir araya gelerek burada iftarımızı açmaya gayret edeceğiz. Sadece bununla da yetinmiyoruz. Kendi yaptığımız organizasyonlarda da evlerimize, ailelerimize giderek onların sofralarına ortak olmaya gayret edeceğiz. Yarın akşam da şehit ve gazi ailelerimizle, yakınlarıyla bir iftarımız olacak. Ramazanın ruhuna uygun hareket etmeye, bir ve beraber olmaya, bu maneviyatı en güzel şekilde yaşamaya gayret edeceğiz” dedi.

  Sıradaki Haber: Ramazanda yüzleri güldürecek
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)