Avarlarda 250 metreye 5 ışık

20 Şubat 2020 / Perşembe 15:41:12 | GÜNCEL |

İnegöl’de her gün binlerce aracın geçtiği ve çok sayıda maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığı Avarlar kavşağına, trafik lambaları hizmete girdi. Ertuğrulgazi Caddesi’nden Bursa yoluna çıkan araç 250 metre mesafe için 5 ışıkta beklemek zorunda kalacak.

Kesintisiz ulaşımın sağlanması amacı ile bölgedeki trafik ışıkları kaldırılarak, Kulaca Köprülü Kavşağı ile beraber toplam 10 milyon TL’ye yapılan Avarlar köprülü kavşağında tekrar başa dönüldü. Özellikle akşam saatlerindeki trafik sorununun ve birçok kazanın önüne geçilememesi üzerine trafik ışıkları dün itibari ile hizmete girdi.

 

5 IŞIK GEÇECEK

Araçlarıyla Ertuğrulgazi Caddesinden gelip Alanyurt’a gidecek bir vatandaşın Avarlar Kavşağı içerisinde 250 metrelik yol için 5 adet trafik ışığından geçmesi gerekecek.

 

3 IŞIK GEÇECEK

Araçlarıyla Bursa istikametinden gelip, Ertuğrulgazi caddesine gitmek vatandaşlar ise 3 trafik ışığından geçmek zorunda kalacak.

 

VATANDAŞ TEPKİLİ

Işık yoğunluğunun bu kadar fazla olduğu kavşakta mesai başlangıcı ve bitiş saatinde oluşan trafik de vatandaşların büyük tepkisini çekiyor.

  Sıradaki Haber: Eksiklerimizi tamamlayacağız
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)