Arkadaşını öldürdü

22 Temmuz 2019 / Pazartesi 09:06:39 | 3.SAYFA |

Aynı iş yerinde çalıştığı arkadaşını sokak ortasında öldüren zanlının yargılanmasına İnegöl Ağır Ceza Mahkemesinde devam ediliyor.

Olay, 4 Ekim 2018 tarihinde Sinanbey Mahallesi Kamer Sokak'ta meydana geldi. Nejdet Çetin, aynı iş yerinde çalışan arkadaşı Selim Y.'nin evine gitti. Bu sırada ikili arasında çıkan kavgada, Selim Y., kavga ettiği arkadaşını bıçakladı.

 

Göğsüne 3 bıçak darbesi alan Nejdet Çetin, olay yerinde yaşamını yitirirken Selim Y., polis tarafından yakalandı. Mahkemeye sevk edilen cinayet zanlısı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Tutuklu sanık Selim Y., İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada yeniden hakim karşısına çıktı.

 

Sanık Selim Y., ifadesinde, “Olaydan bir süre önce Nejdet, beraber çalıştığımız işten ayrıldı. Ayrıldıktan sonra bana da işten ayrılmam için ısrar etmeye başladı. Sürekli beni telefonla arayarak, 'Ben çıktım, sen de çıkacaksın işten’ diyerek, tehdit ediyordu. Ben de işimden memnun olduğumu söyleyerek işten ayrılmayacağımı ifade etmiştim. Olaydan bir gün önce de görüştük, aynı şeyleri söylemeye başladı.”

 

“Alkol alıyorduk, kavga etmeye başladık. Sabah beni yine aramaya başladı. Sabah evimin önüne geldi. Evden çıkıp yanına gelmemi istedi. Ben de reddettim. Çok ısrar etti ve küfürler etmeye başladı. Kapının önüne çıktım, halen küfürler ediyordu. Ben de bunaldım, en son kendimi kaybederek bıçakladım. Olaydan dolayı çok pişmanım” dedi.

 

Eksik evrakların tamamlanması sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 1 Ekim’e erteledi.

  Sıradaki Haber: Eve yılan girdi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)