Altın Nesil’de dijital sohbetler

18 Mayıs 2020 / Pazartesi 01:26:18 | EĞİTİM |

Yıl boyunca yapılacak tüm çalışmaların ağustos ayında planlanıp titizlikle uygulandığı Altın Nesil Okulları, uzaktan eğitim sürecinde de bu çalışmalarını sürdürüyor.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Uzaktan eğitim sürecinin başlaması ile birlikte, okul içine planlanan tüm çalışmalar dijital ortamda devam ediyor. Video ders anlatımları ve canlı derslerle süreci verimli bir şekilde devam ettiren öğrenci ve öğretmenler, yüz yüze eğitimde hafta içi her gün sürdürülen “Hazırlık Saati” çalışmaları, rehberlik görüşmeleri ve çeşitli etkinliklerle dijital ortamda bir araya gelerek, planladıkları çalışmaları yürütüyor.

Türkçe derslerinin yanı sıra uygulanan etkili okuma becerileri derslerinde öğrenciler, bir kitabı okumadan önce, okuma sırasında ve okuduktan sonra çeşitli etkinliklerle pekiştiriyor. Uzaktan eğitimle birlikte kitaplarını okumaya devam eden öğrenciler, okuma etkinliklerine de kaldıkları yerden devam ettiler. 6.sınıf öğrencileri, okuma becerileri derslerinde okudukları kitabı tamamladıktan sonra kitabın yazarı Mavisel Yener ile dijital ortamda bir araya gelerek kitap hakkında sohbet ettiler. Hem okudukları kitapla ilgili hem de yazarlık ve yazma becerileri hakkında merak ettiklerini yazara sorma fırsatı yakaladılar. Oldukça keyifli geçen sohbetin ardından öğrenciler, yeni kitaplarla yeni maceralara açılmak üzere ayrıldılar.

  Sıradaki Haber: YKS öğrencileri için açık olacak
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)