Altın Nesil Kidzania ’da

05 Aralık 2019 / Perşembe 17:15:31 | EĞİTİM |

Altın Nesil 5. sınıf öğrencileri öğretmenleriyle birlikte İstanbul’da bulunan oyun şehri Kidzania’ya gittiler.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

HEM EĞLENDİLER HEM ÖĞRENDİLER

90 farklı meslek dalının tanıtıldığı eğlence ve meslek şehrinde öğrenciler doyasıya eğlendi. “Çocuklar Ülkesi “ olma özelliğine sahip bu oyun şehrinde öğrenciler birbirinden eğlenceli aktivite alanlarında hem motor becerilerini hem de fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirerek meslekleri deneyimlediler, oynadılar ve ürettiler.

Okul Müdürü Serdar Acar’ın verdiği bilgiye göre: Öğrenciler birbirinden farklı ve eğlenceli oyunların olduğu bu şehirde birçok deneyim elde ettiler. Ehliyet aldılar, araba kullandılar, itfaiyeci oldular, ameliyata girdiler, kargo şirketinde çalıştılar ve buna benzer onlarca mesleği eğlenerek öğrendiler. Özellikle öğrencilerin Kidzania Üniversitesi’nde çok güzel kazanımlar elde ettiği  gözlemlendi. Sadece mesleki yeterliliklerini değil para kazanıp bunu doyasıya harcama hatta tasarruf etme gibi kişisel becerileri de kazandılar. Öğrenciler ile birlikte öğretmenler de bu büyüleyici ortamın havasını soluma fırsatı buldular. Yeni gelen “ Altın Neslimiz”  Kidzania gezimiz sayesinde henüz  farkına varamadıkları özelliklerini ve yeteneklerini keşfetme  fırsatını buldu. Kidzania’daküçük eller büyük işler başardı.

Okul Müdürü Serdar Acar:   ‘’Okulumuzda öğrencilere çeşitli beceriler kazandırmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda her yıl düzenli olarak tüm kademelerde geziler planlıyoruz. Öğrencilerimiz yapılan bu eğlenceli ve öğretici geziler doğrultusunda yakın çevreyi gezip tanıma,yaparak- yaşayarak öğrenme ve buralardaki etkinliklerideneyimleme  fırsatı elde ediyorlar. Bu sayede hem özgüven kazanıyor hem de hayat tecrübesi ediniyorlar.’’  diyerek gezinin değerlendirmesini yaptı.

  Sıradaki Haber: Model BM Konferansına katıldılar
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)