Alışverişi esnaftan yapın

16 Nisan 2021 / Cuma 19:28:42 | SİYASET |

MHP İnegöl İlçe Teşkilatı, ilçe halkını yerel esnaftan alışveriş yapmaya davet etti.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Esnaf ve Odalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bekir Kocabıyık  yaptığı yazılı açıklamada; "Yerel esnaf; bizi biz yapan yerli ve milli değerlerimize sahip çıkandır. Yerel esnaftan alışveriş yapmak demek ekonomimize can vermek demektir. Yerel esnaf bizim dar günümüzde de, mutlu günümüzde de yanımızda olandır. Düğünümüzde de, cenazemizde de bizimledir."

Kimi zaman üzerimde para yok diyip veresiye yazdırdığımız, kimi zaman çocuğumuzu emanet ettiğimiz, kimi zaman çayını içtiğimiz muhabbetiyle hemhâl olduğumuz bir yakınımızdan, dostumuzdan farkı yoktur. Onlar bizim üstümüzden elini hiçbir zaman çekmez. Aynı hassasiyeti bizim de onlar için göstermemiz lazım. İnegöllü hemşehrilerimi yerel esnafımızdan alışverişlerini yapmaya davet ediyorum."
 
"Ben bu çağrımın sesimin ulaştığı her yerde ve herkeste karşılık bulacağına inanıyor ve güveniyorum. Haydi İnegöl sen de alışverişini yerel esnaftan yap, şehrine esnafına sahip çık. Esnaf kazanırsa, İnegöl kazanır. Biz birlikteyken güçlüyüz. Bizim özümüzde, kültürümüzde, mayamızda dayanışma ve paylaşma var, gün birlik günüdür, gün dayanışma günüdür." diye konuştu. 

  Sıradaki Haber: Saadet çözüm önerilerini sundu
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)