Aktaş tan altınlı kutlama

23 Ocak 2013 / Çarşamba | SPOR |

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Yunus Emre Lisesi futbol takımı 14-16 Ocak 2013 tarihleri arasında Sinop"ta düzenlenen  Gençler Futbol Bölge Finallerinde grubunda Zonguldak ve Bartın takımlarını 4-0 skorla, Sakarya takımını 1-0 yenerek grup birincisi olarak Türkiye şampiyonasına katılma hakkını elde etmişti. Bursa 1.si oldukları dönemde Belediye Başkanı Alinur Aktaş"ı ziyaretlerinde finallere kalma sözü veren gençler sözlerini tutunca, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş"ta hediye sözünü tutarak futbol takımı öğrencilerini altınla ödüllendirdi.

 

SPORDA ÖNEMLİ BAŞARILARIMIZ VAR

Okulun çok amaçlı salonunda düzenlenen tören öncesi kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Yazdan Taşdemir, "Spor gerçekten sevgi, kardeşlik ve barışın en güzel unsurlarından birisidir. Spor önemli bir reklam aracı olmanın yanı sıra, gençlerimizi kötülüklerden korumak için de önemli bir araçtır. Belediyesporumuzun çeşitli dallarda sportif faaliyetlerini sürdürerek gençleri topluma kazandırmak adına sürdürdükleri bu çabaları gönülden destekliyoruz. Bu çalışmaya ne kadar katkımız olur, bunun peşindeyiz. Yaptıklarımız ortada. 8 yıllık mazimizde 2 tane Türkiye şampiyonu, 3 tane milli sporcu, balkan şampiyonu, bursa ve ulusal anlamda elde edilen önemli başarılarımız var. Bu başarılarda belediyemizin destekleri oldukça fazla. 1360 öğrencim adına Belediye Başkanımız Alinur Aktaş"a teşekkür ediyorum."diye konuştu.

 

EĞİTİMİNİZİ İHMAL ETMEYİN

Sporun önemine ilişkin açıklamalarda bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Ülkemizde herkes hastaneleri konuşuyor. Kimse hasta olmamak için neler yapılması gerekir bunları konuşmuyor. Birde bizim ülkemizde yapılan bir yanlış var. Bizde herkes Hakan Şükür olmak istiyor. Bu memlekette 150 profesyonel futbol takımı var. 150 takımda 25 ortama sporcu, 3750 tane sporcu yapar. Yani Türkiye"de lazım olan futbolcu sayısı yaklaşık 4000. Sadece İnegöl"de bu işin hayalini kuran kişi sayısının 4000 bin olduğunu düşünürsek nasıl bir tablo ile karşı karşıya olduğumuzu daha iyi anlarsınız. Bu işten para kazanma ihtimalinizin düşük olduğunu bilmeniz lazım. Sporu lütfen yaparken, seyrederken de bir gelir kapısı olarak görmeyin. Bize her meslek dalında insan lazım. Bir spor dalıyla ilgilenip eğitim öğretim hayatını da devam ettirirseniz bana göre en güzel olan kısmı bu. Türkiye"de sporcu olmak için eğitim hayatı feda ediliyor. Yunus Emre Lisesi"nin genç erkekler futbol takımı kısa bir süre önce Bursa 2.si olmuşlardı. Kısa bir süre önce bölge finallerine gittiler. Şimdi ise yarı finallere gidiyorlar. 12-14 Şubat tarihleri arasında 8 takım arasında ilk ikiye girmeye çalışacaklar. Kendilerinden Türkiye finallerinde derece bekliyoruz. Ben kendilerine çok teşekkür ediyor ve eğitim-öğretim hayatlarını ihmal etmemelerini rica ediyorum."dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından Türkiye şampiyonasına katılma hakkını elde eden futbol takımının sporcularına altın hediye edildi. Ödül töreninin akabinde İnegöl Belediyespor Voleybol Takımı tarafından daha önce farklı okullarda düzenlenen panel gerçekleştirildi.

  Sıradaki Haber: Tokat tan rövanşı alacağız
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)