AK PARTİ 10 YAŞINDA

15 Ağustos 2011 / Pazartesi | GÜNCEL |

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Dün Ak Parti"nin kuruluşunun 10. yıldönümü idi.Ak Parti"nin kurulduğu gün Kütahya"da askerim. 14 Ağustos 2001. Havacıyım" Hafta sonu"  Çarşı iznine çıkmışım" En büyük hobim gazete okumak" Okuduğum Gazeteler, Ak Parti"nin logosundan tutun bir çok konuda eleştirisini yapıyorlardı.

O gün Ak Parti"yi konu alan köşe yazılarını da okumuştum. Ak Parti"nin bu günlere gelebileceğini kimse hayal bile edemiyordu. Tablo ortada... Beğenirsiniz, beğenmezsiniz, bugün Türkiye"de 2 kişiden biri Ak Parti"li. Kalan bir kişi de bir çok konuda Ak Parti"ye gıpta ediyor.

Ak Parti Bursa teşkilatı bu özel günü, gelenekseltoplu iftar yemeğini vererek değerlendirdi. Merinostaki Atatürk Kongre ve Kültür Merkezindeki yemeğeeski ve yeni kadrolar davet edilmişti.

 İkili görüşmelerde yaklaşan kongreler konuşulsa da, yemeğe Somali gündemi damgasını vurdu. Olması gereken de buydu bence" İnegöl Ak Parti teşkilatı da bu yemekte idi. İnegöl ayrıca iftar yemeği vermeyecek. Bu, il teşkilatının tüm ilçeler için aldığı bir karar.

 

AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Bülent Temelli"nin bu güne ait açıklaması hafta sonu yerel gazetelerimizde yer aldı. Sayın Temelli"nin bu tür konularda hassas olduğunu biliyoruz. Yine gündemi yakalayarak mesajlarını bir bir sıraladığını gördük.

 

Ak Parti"nin kuruluş yıldönümünde konu İnegöl Ak Parti olunca  Sedat Kızılcıklı isminden de bahsetmek gerekiyor. Öncelikle Rahmetli Hikmet Hoca"nın Ak Parti"deki etkisinin İnegöl ve Bursa ile sınırlı kalmadığını vurgulayalım. Hikmet Hoca"nın Bursa Büyükşehir"i yönetmeye başlaması ile birlikte, İnegöl Ak Parti siyasetine damgasını vuran isimlerden biri de Sedat Kızılcıklı idi.

 

Yerel yönetimde zaten Alinur Aktaş isminin etkinliği tartışmasız devam ediyor. Sedat Kızılcıklı sonrası İnegöl Ak Parti"nin tepe yönetimine Hüseyin Şahin ismi dahil oldu. Şahin sonrası teşkilat içinde dengelerin nasıl değişeceği merak konusu. Yapılan kongreler bu açıdan önem taşıyor.

 

Ancak  bu arada gerçekten, Bülent Temelli"nin, halef selef olduğu Burhan Alıcı gibi, birleştirici, uzlaşmacı, kuşatan, mütevazi ve verimli bir başkanlık sergilediğini hatırlatmamız gerekiyor. Sayın Temelli yoğun seçim atmosferlerine rağmen , üslubu ve insan ilşikileri ile muhalefetin de takdirini toplamayı bildi.

 

Sayın Temelli 10 yılı özetlerken en çok dikkatimi çeken şu idi: Ülkemiz bölgesinin ve dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisi haline geldi. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, ihracatta, ekonomide, enflasyonda, teknolojide geçirdiğimiz aşamayı, diğer ülkeler hayranlıkla izliyor.

 

Diğer önemli husus ta Millet iradesi karşısında hukuksuz tüm güçlerin boyun eğmeye başlaması. 28 Şubat sürecinde mahkeme kapısını gören bir üniversite öğrencisi olarak bunun ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum. Kazanan hukuk oldu.

 

 Ak Parti icraatlarının eleştirilecek yanı hiç mi yok" Tabiki var. Muhalefet bu konuda üzerine düşeni fazlası ile yapıyor zaten. "İyi ki doğdun" demek yerine "Keşke doğmasaydın" demeyi tercih edecekleri de biliyorum. Ama bugün doğum günü. Bugün biz eleştirmeyi değil tebrik etmeyi tercih edeceğiz.

 

BİR TEBRİK DE KADİR AYDIN"A

4-5 aday adayından, bahsediliyordu. Bunlarla Bülent Temelli, Hüseyin Şahin, Alinur Aktaş görüşmelere devam ediyor, deniliyordu. Hedef tek aday ve tek liste çıkarmaktı. Kutuplaşma istenmiyordu. Derken süreç tamamlandı. Kürsüye kamuoyunun bir gün öncesine kadar hiç beklemediği bir isim çıktı. Kadir Aydın, İnegöl Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı oldu.

Mustafakemalpaşa Gençlik Kongresi iptal edilirken ve Karacabey"de yapılan kongrenin, öylesine yapıldığı tartışılırken, İnegöl Ak Parti süreci sorunsuz atlattı. Kamuoyuna yansıyan tablo şimdilik böyle" Kongreyi GençGazete adına yazı İşleri Müdürümüz Önder Duran takip etti. Kongre izlenimlerini ondan okuyacağız.

 Kadir, Altın Nesil"deki öğretmenlik yıllarımdan öğrencim.Babası Muharrem Aydın, İnegöl Oto galericiler sitesi başkanı. Üniversite eğitimi aldıktan sonra hayata atılan Kadir Aydın ismi, benim için de sürpriz oldu. Hayırlı olsun diyor, tebrik ediyorum.

HAS PARTİ VE AHMET SÜNNETÇİOĞLU

İnegöl"ün önemli siyasilerinden Ahmet Sünnetçioğlu ile ilgili bir haberi de paylaşalım. Geçen hafta HAS partinin tepe yönetimi değişti. HAS Partinin tepe yönetiminde artık Sünnetçioğlu gözükmüyor. Daha önce HAS Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinde olan Ahmet Sünnetçioğlu 14 kişilik MYKdan alındı.

 Yeni düzenleme ile kendisine; "Genel Başkan Başdanışmanı" sıfatı verildi. Bunun ne anlama geldiğini gelecek günlerde okumaya çalışacağız.

  Sıradaki Haber: İnegöl AVM de Ramazan Coşkusu
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)