Afet eğitimi seferberliği

22 Şubat 2021 / Pazartesi 15:46:00 | GÜNCEL |

İçişleri Bakanlığının 2021 yılını afet yılı ilan etmesiyle harekete geçen İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma ekibi, yılsonuna kadar kentteki hedef kitleye ulaşarak afet farkındalık eğitimi verecek.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma ekibinden Orhan Kılınç, Selma Kılınç, Mustafa Akarsu, Süleyman Ulusoy, Hasan Babür, Erkan Dilmaç, Zafer Alpaslan ve İsmail Kanık hafta sonu eğitimlerini tamamlayarak sonraki süreçte AFAD koordinesinde devam edecek. Söz konusu personel resmi ya da özel kurumlardaki Afet Farkındalık eğitimlerinde görev alacaklar.

 

İNDAK başkanı Ömer Gürkan, bu haftaki eğitimlerle beraber 30 İNDAK üyesinin aldıkları bu eğitimi tüm İnegöllülere anlatmaya hazır olduğunu dile getirdi. Ömer Gürkan, yasakların bitmesini beklemeden bu haftadan başlayarak çevrimiçi de olsa İnegöl’deki hedef kitleye ulaşacaklarını ifade etti.

 

İnegöl Afet Farkındalık Eğitim Koordinatörü ve İNDAK Başkan Yardımcısı Eyüp Köksal ise Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlıkla yapılacak görüşmelerin ardından bir yol haritası çizileceğini ve velilerden başlayarak kısa sürede tüm İnegöl’e bu eğitimin verileceğini dile getirdi.

  Sıradaki Haber: TEKNOFEST’e hazırlanıyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)