Adliyeye taze kan

30 Eylül 2021 / Perşembe 14:25:43 | GÜNCEL |

Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından mesleğe kabul edilen hakim ve savcıların görev yerleri kura ile belirlendi. Buna göre; kura sonucunda İnegöl Adliyesine 2 hakim ile 2 savcı atandı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

 

Meslek öncesi eğitimlerini başarı ile tamamlayarak Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından mesleğe kabul edilen Adli Yargı hâkim ve Cumhuriyet savcıları ile İdari Yargı Hâkimlerinin kura töreni Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapıldı.

 

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Hakimler ve Savcılar Kuruluna ait atama kararına göre, 1008 adli yargı hakim ve cumhuriyet savcısı adayı ile 7 idari yargı hakim adayının ataması, ad çekme sonucunda gerçekleştirildi. Söz konusu atamaların 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanununun 13. maddesi gereğince yapıldığı belirtildi.

 

 

Kura sonucunda, İskenderun Cumhuriyet Savcısı Adayı Harun Kurtulan ile Ankara Cumhuriyet Savcısı adayı Yakup Yeğen İnegöl Cumhuriyet Savcılığına; Ankara Hakim Adayı Büşra Purtul ve Nevşehir Hakim Adayı Mehtap Tetik İnegöl Hakimliğine ataması yapıldı.

 

İnegöl’de stajlarını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı Adayı Mustafa Aydın, İnebolu Cumhuriyet Savcılığına, Hakim Adayı Ayşe Erdemoğlu ise İstanbul Hakimliğine atandı.

 

 

 

 

  Sıradaki Haber: Mevsimlik işçilere moral gecesi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)