23 Haziran’da kimi destekleyecekler?

05 Haziran 2019 / Çarşamba 13:14:56 | SİYASET |

Saadet Partisi bayramlaşma programında konuşan İl Müfettişi İsmail Özdemir, 23 Haziran İstanbul seçimlerinde kimi destekleyeceklerini açıkladı.

Özdemir; “Biz ne sağcıyız ne solcuyuz. Biz Milli Görüşçüyüz. 23 Haziran’da İstanbul’da bir seçim var. Ve bu seçimde kimi destekleyeceğimizi soruyorlar. Bizim bir adayımız var. Tabii ki onu destekleyeceğiz. Milli Görüş Belediyeciliği için çalışacağız. Milli görüş adayımızın kazanması için gecemizi gündüzümüze katacağız. İnşallah kazanan Milli görüş olacaktır” dedi.

İlçe Başkanı Hasan Eroğlu da yaptığı konuşmada; “Bizler bu bayrama nice günlerden, nice iftarlardan, nice sahurlardan sonra geldik. Bir ay oruç tuttuktan sonra sabırla huzurun, ihlasın ve mükâfatın eşiğine vardık. Hep birlikte aynı sofranın etrafında buluştuk. Sevgimize ekmek katarak her şeyimizi paylaştık. Sevindik, sevindirdik. Müslümanlar olarak aynı çaresizliklerin, aynı kederlerin halkası olduk. Bütün farklılıklarımızı unuttuk. Bir olduk, birlik olduk. Her akşam iftarı hak ettiğimiz gibi bugün de bayramı hak ettik. Bu bayram, huzur ve saadetin bayramıdır. Bu bayram, Allah’a gönülden teslim olmuş  müminlerin sabrının bayramıdır. Bu bayram, iyinin, güzelin, faydalının ve Hakkın üstün gelmesi için sabırla çalışanların bayramıdır. Bu bayram dizginlenen nefislerin mükâfatı olarak nimetlerin ikrama dönüştüğü iftarın bayramıdır”

“Bu bayram, yokluğu, açlığı ve susuzluğu hissederek, sahip olduğumuz nimetin farkında olmamızı ve bunları da başkasıyla paylaşmanın bayramıdır. Bu bayram ihlasla karşılıksız vermenin bayramıdır. Bu bayram, yeryüzünü  ifsat edenlerin değil, ıslah edenlerin, felaha erenlerin bayramıdır. Bu bayram, Rabbimizin “Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin.” emrine uyarak her türlü  fitne, fesat ve tefrikanın karşısında duranların bayramıdır. Geliniz! Bugün, aynı sofrada sevindiğimiz gibi, aynı kıblede buluştuğumuz gibi, aynı Peygamber’de birleştiğimiz gibi, aynı Kitaba inandığımız gibi kardeş  olalım. Bizi birbirimize düşürmek isteyenleri utandıralım, ayağımıza dolanan bütün tuzakları bozalım. Peygamber Efendimiz (sav)’in “Müminler, bir binanın yapı taşları gibidir. Onlar, birbirlerinin hayata tutunmasını temin ederler.” hadisi gereğince birbirimizi tutalım. Birbirimize tutunalım. Kardeşliğimizi pekiştirelim. Birbirimize kol kanat gerelim. İnegöl’ümüzü huzurun, kardeşliğin şehri yapalım. Farklılıklarımızı hoş  görelim”

“Geliniz! Yüreklerin en ağır yükü  olan küslüklere son verelim. Bayram sevincini içimizde hissedelim. Yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümü  ile bayramlarımıza tat katalım. Bayram yapamayanlara bayram yaptıralım. Hastane köşelerinde şifa bekleyenlerin gönüllerini alalım. İslam beldelerinde zorda, darda ve sıkıntıda olan kardeşlerimize dua edelim. Geliniz! Cennet vatanımız için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve geçmişlerimizi rahmetle yad edelim. Bugünleri bize bayram eden, günümüzü rahmetine gark eden Rabbimizin hatırını, cümle hatırların üzerinde tutalım”

“Bu gök kubbenin altında bütün insanlığın kurtuluş  ümidi olduğumuzu unutmayalım. Ümitsizlikleri, rehavetleri, yorgunlukları, dargınlıkları artık bir kenara bırakalım. Bir çiçekle olamayan, ancak bir çiçekle başlayan baharın tohumlarını artık yüreğimize atalım. O tohumları Erbakan hocamızdan öğrendiğimiz azimle, kararlılıkla sulayalım. Baharı başlatan o çiçek olalım ve Yeryüzünde adil bir düzen kurmak için, bütün insanlığın saadeti için takatimizin sonuna kadar çalışalım. Çünkü  Erbakan Hocamızın dediği gibi; iman varsa İnanç  da imkan da vardır. Milli Görüşçüler asla pes etmeyecektir. Şimdi “nerede kalmıştık” diyerek kolları tekrar sıvamanın zamanındır inşallah. Bu düşüncelerle, Bayramımız yeni bayramlar doğursun. Sevincimiz yeni sevinçlerin toprağı olsun. Saadetimiz dünyanın dört bir yanındaki acılara teselliler sunsun. Cenabı Hak yine bu çatı altında bir sonraki bayrama bizleri Saadet içinde kavuştursun” dedi.

İl Başkan Vekili Salih Berber’in de konuşmasının ardından bayramlaşma ile program sona erdi.

  Sıradaki Haber: Başkan Ertaş’tan Ziyaret
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
BURCU
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
ŞAFAK
Telefon: