2 TIR yardım gönderdiler

01 Şubat 2020 / Cumartesi 13:08:45 | İNANÇ |

İlçe Müftülüğü, Soğuk kış gününde yoğun bombardıman nedeniyle evlerini terk ederek Türkiye sınırına göç eden Suriyelilere, 2 TIR dolusu un ve yardım malzemesi gönderdi. Yardım TIR’ı dualarla bölgeye uğurlandı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklükteki deprem sonrası ülkenin dört bir yanından deprem bölgesine yardımlar gönderilirken, İlçe Müftülüğü de deprem bölgesi için 2 TIR dolusu un ve genel ihtiyaç yardımı topladı.

 

Elazığ’daki yetkiler ile iletişime geçen İlçe Müftülüğüne Elazığ’a çok fazla yardım yapıldığı ve gönderilecek yardımların ziyan olacağı yetkililer tarafından belirtilince, müftülük toplanan 2 TIR dolusu un ve genel ihtiyaçların olduğu yardımları Suriye’nin İdlib kentinde mağdur olan vatandaşlara gönderdi.

 

İlçe Müftüsü İsmail Hatipoğlu yaptığı açıklamada, “Komşusu açken, tok yatan bizden değildir diyen bir dinin mensupları olarak, komşumuzda olan yangına duyarsız kalmamak adına geçmişten günümüze vatandaşlarımızın yapmış oldukları yardımları yerine teslim etmek ve icra etmek için burada toplanmış bulunmaktayız. Biz mağdur olan vatandaşlarımızın kendilerine ekmek yapabilecekleri un ve içebilecekleri su gönderiyoruz. İnşallah bir nebzede olsa oradaki kardeşlerimizin yaralarına merhem olmaya çalışılacak.”

 

“Malumunuz Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası biz yardımları oraya gönderecektik ama oradaki yetkililer ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonrası yeterince yardımın yapıldığını ve yapılacak olan yardımların ziyan olacağı ancak parasal yardımın yapılmasının gerektiğini öğrenince bizde topladığımız yardımları Suriye’nin İdlib kentinde mağdur olan vatandaşlara gönderme kararı aldık. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” dedi.

 

“İdlib konusunda çalışmalar deprem öncesi vardı” diyen İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü ise “Özellikle deprem öncesi İdlib konusundaki bu yardımlar ile ilçemizde çalışmalar vardı ve halende devam ediyor. Gördüğünüz gibi bu gün 2 tır dolusu Müftülüğümüzün topladığı bu yardımları İdlib’e gönderiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Belediye Başkanı Alper Taban’ın kısa bir selamlama konuşması yapması ile toplanılan yardımlar dualar eşliğinde bölgeye gönderildi.

 

  Sıradaki Haber: 'Kudüs Cuması'nda buluştular
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)